Ruszyła kampania „Zacznij myśleć”. OBEJRZYJ KONIECZNIE!

Ruszyła ogólnopolska kampania „Zacznij myśleć” zorganizowana przez naszych partnerów – Fundację Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA i Instytut Gospodarki Rolnej. Ma ona na celu uświadomienie społeczeństwa o konsekwencjach braku uwagi, która jest najczęstszą przyczyną wypadków.

rolnictwo, rolnik, portal rolny, kampania „Zacznij myśleć”, Fundacja Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA, Instytut Gospodarki Rolnej

W dzisiejszych czasach coraz częściej żyjemy na tak zwanym „autopilocie”, codzienne czynności wykonujemy automatycznie, odpływając myślami od rzeczywistego czasu i chwili w jakiej obecnie się znajdujemy.

Lekkomyślność, rutyna czy nasza nieuwaga sprawiają, że są sytuacje, w których bardzo chcielibyśmy cofnąć czas. W letnie miesiące szczególnie często do wypadków dochodzi na wsi.

Nie zdajemy sobie sprawy, że wystarczy chwilę pomyśleć, aby zapobiec tragedii. To nasze opanowanie i sprawne myślenie może ustrzec nas od dramatycznych wydarzeń.

Ruszyła kampania „Zacznij myśleć”

Inicjatywa ta powstała po to, aby odwrócić schemat „Polak mądry po szkodzie” i uwrażliwić społeczeństwo na konieczność wykształcenia większego stopnia odpowiedzialności za siebie i swoje najbliższe otoczenie.

Tylko efektywna edukacja, oddziałująca na emocje i pobudzająca wyobraźnię, może przyczynić się do ukształtowania większej świadomości związanej z bezpieczeństwem, co przełoży się bezpośrednio na mniejszą liczbę wypadków.

Kilka spotów, by zacząć myśleć

Kampania „Zacznij myśleć” ma charakter krótkich spotów, ukazujących konsekwencje „braku myślenia” w różnych obszarach naszego życia.

Nasza ekipa filmowa, aby nagrać spoty do kampanii, wybrała się do województwa wielkopolskiego do wsi Walerianów. Tam dzięki uprzejmości właścicieli gospodarstwa, mogliśmy nagrać sceny do spotów. Nie było łatwo, pogoda nas nie rozpieszczała, warunki do pracy były trudne. Ale  udało nam się zrealizować nasze plany– mówi Elżbieta Górnik Wiceprezes Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA.

W kampanię nie zostali zaangażowani profesjonalni aktorzy, ale zwykli ludzie dla których sprawa bezpieczeństwa jest bardzo ważna: mieszkańcy pobliskich wsi, funkcjonariusze pogotowia ratunkowego, a także pracownicy naszej fundacji. Każdy zrobił, co w jego mocy i dał z siebie wszystko, aby jak najwiarygodniej i poruszająco odegrać swoje role– dodaje Elżbieta Górnik.

Organizatorzy kampanii wierzą, że wzajemne uświadamianie się wpłynie na poprawę bezpieczeństwa Polaków.

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here