Rynki azjatyckie szansą da polskich producentów

Kierunek azjatycki cieszy się stałym, dużym zainteresowaniem przedsiębiorców i stanowi ogromną szansę dla polskich producentów.

Rynki azjatyckie szansą da polskich producentów
Rynki azjatyckie szansą da polskich producentów

Wiceminister Ryszard Bartosik uczestniczył w debacie pt. „Polscy championi na Dalekim Wschodzie – ekspansja polskich firm w Azji”, którą zorganizowała „Gazeta Bankowa” w ramach Forum Polska-Azja Zbliżenia 2021.

Współpraca Polski z krajami azjatyckimi w różnych gałęziach gospodarki

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej, a także spółek skarbu państwa. Dyskusja dotyczyła perspektyw współpracy Polski z krajami azjatyckimi
w różnych gałęziach gospodarki.

Sekretarz stanu Ryszard Bartosik skoncentrował się na kwestiach eksportu polskich produktów rolno-spożywczych na rynki azjatyckie.

Są to jednak rynki bardzo wymagające, co powoduje, że możliwości branży wciąż jeszcze nie są w pełni wykorzystane – zwrócił uwagę wiceminister.

Dlatego resort rolnictwa podejmuje liczne działania mające na celu ułatwianie kontaktów handlowych oraz likwidację ograniczeń w eksporcie.

Konsumenci w krajach azjatyckich oczekują dobrej  jakości żywności

Sekretarz stanu Ryszard Bartosik zwrócił również uwagę na fakt, że konsumenci w krajach azjatyckich przywiązują coraz większą wagę do jakości spożywanych produktów.

Polska, Czechy i Niemcy będą razem walczyć z ASF

To szansa dla polskiej żywności, która jest produkowana w zgodzie z najwyższymi standardami – podkreślił sekretarz stanu.

W 2020 r. eksport produktów rolno-spożywczych na 14 najważniejszych rynków azjatyckich wzrósł o 7,3%, osiągając wartość 877 mln EUR. Najwięcej polskich produktów trafiło do Chin, Hongkongu, Wietnamu, Japonii i Republiki Korei. Największy, ponad dwukrotny, wzrost odnotowaliśmy w eksporcie do Singapuru do poziomu 43 mln EUR.

Źródło: MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Suzuki pod kombajnem. Kobieta i troje dzieci w szpitalu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Piecki na terenie powiatu suwalskiego. Kombajn zderzył się z samochodem osobowym, ucierpiały cztery osoby. Kierujący kombajnem nie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,592ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE