Wypadek ciężarówki przewożącej prawie tysiąc prosiąt!

Przy drodze wojewódzkiej nr 162 w miejscowości Słowenkowo w województwie zachodniopomorskim wywróciła się ciężarówka przewożąca prawie 1000 sztuk prosiąt. 156 z nich padło.

Wypadek ciężarówki przewożącej prawie tysiąc prosiąt!
Wypadek ciężarówki przewożącej prawie tysiąc prosiąt! Fot.: mł. ogn. Grzegorz Dunder, dh Jolanta Kucharska

Ciężarówka z żywymi zwierzętami przewróciła się do rowu

Do wypadku doszło 22 marca 2021 r. o godz. 9:43. Państwowa Straż Pożarna w Świdwinie otrzymała zgłoszenie o wpadnięciu samochodu ciężarowego, przewożącego żywe zwierzęta, do rowu. Zdarzenie miało miejsce przy drodze wojewódzkiej nr 162 w miejscowości Słowenkowo. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezbędne siły i środki.

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód ciężarowy przewrócił się na prawy bok wraz z przyczepą.  Łącznie przewożono w nim prawie 1000 sztuk prosiąt. Kierowca pojazdu samodzielnie opuścił pojazd, nie odniósł żadnych obrażeń” – relacjonuje mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki z Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie.

Wypadku nie przeżyło 156 prosiąt

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz umożliwili dojście do zwierząt. Ocalałe prosięta przeniesiono do drugiego samochodu podstawionego przez właściciela firmy transportowej. Ewakuowano łącznie 960 prosiąt, z czego niestety 156 było martwych.

Straty oszacowano na łączną kwotę 530.000,00 zł.

AM/Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

osiem + 16 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,670SubskrybującySubskrybuj

Pomoc dla producentów trzody chlewnej

Pomoc wynosi 1000 zł do każdych urodzonych 10 prosiąt. Będzie wypłacana wyłącznie do 5000 prosiąt (czyli dla 500 loch). – To...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE