Będą większe środki na doradztwo rolnicze

Minister Rolnictwa Grzegorz Puda zapewnił o kontynuacji działań w kierunku zwiększenia środków na realizację zadań doradztwa rolniczego w Polsce. Minister zadeklarował  wsparcie dla podejmowanych przez doradztwo inicjatyw oraz zapewnienie szerszej promocji.

Min. Grzegorz Puda i sekretarz stany Anna Gembicka podczas spotkania z ODR-
Min. Grzegorz Puda i sekretarz stany Anna Gembicka podczas spotkania z ODR Fot. Ministerstwo Rolnictwa

Dyrektorzy jednostek doradztwa rolniczego uczestniczyli w spotkaniu z ministrem Grzegorzem Pudą oraz sekretarz stanu Anną Gembicką.

Rozmowy dotyczyły priorytetów działania  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także omówieniu roli, jaką jednostki doradztwa rolniczego pełnią w realizacji tych priorytetów.

Minister Puda zwrócił uwagę na wyzwania dla resortu rolnictwa, w tym w zakresie realizacji założeń Zielonego Ładu i podnoszenia konkurencyjności gospodarstw.  W szczególności zaś  wzmocnienia gospodarstw rodzinnych, rozwoju przetwórstwa rolno-spożywczego  oraz skracania łańcuchów dostaw i zapewnienia możliwości zbytu produktów wytworzonych w gospodarstwie na rynkach lokalnych.

Potrzebne włączenie doradztwa publicznego w realizację priorytetów Ministerstwa

Doceniając rolę doradców i wsparcie jakiego udzielają rolnikom, minister Puda podkreślił potrzebę jeszcze szerszego włączania się doradztwa publicznego w realizację priorytetów Ministerstwa.

W trakcie spotkania dyrektorzy jednostek przedstawili informacje o bieżących zadaniach i podejmowanych inicjatywach, w tym w sytuacji wyzwania, jakim stały się obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią COVID-19. Wśród licznych inicjatyw, w szczególności omówiono realizację projektów informatycznych, projektów w ramach programu Horyzont 2020,  a także organizację Krajowych Dni Pola, organizację Lokalnych Partnerstw Wodnych, funkcjonowanie e-bazarku, realizację zadań Sieci innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, a także wykorzystanie metod pracy zdalnej w realizacji zadań jednostek.

Dyrektorzy jednostek wskazali również na trudności jakie napotykają w swojej pracy oraz przedstawili propozycje kierunków dalszych działań.

Większe środki na realizację zadań doradztwa

Minister Grzegorz Puda, dziękując za trud i za pracę wykonaną dotychczas przez doradców, zapewnił o kontynuacji działań w kierunku zwiększenia środków na realizację zadań doradztwa. Minister zadeklarował otwartość na współpracę oraz wsparcie dla podejmowanych przez doradztwo inicjatyw, wskazał również na potrzebę zapewnienia szerszej promocji działalności doradztwa.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

siedemnaście − trzynaście =

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,898ObserwującyObserwuj
7,260SubskrybującySubskrybuj

Mazowsze: wścieklizna potwierdzona u psa, jenota i lisów

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu czterech przypadków wścieklizny u zwierząt dzikich oraz jednego u zwierzęcia domowego, stwierdzonych na postawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE