Samochód przewożący krowy w rowie. Co ze zwierzętami?

W wyniku wypadku, do którego doszło na drodze ekspresowej S17 w m. Ruda (gm. Trojanów), ranna została jedna osoba, która śmigłowcem LPR została przetransportowana do szpitala. Jeden z pojazdów biorących udział w zdarzeniu, przewoził krowy.

Samochód przewożący krowy w rowie. Co się stało?

10 kwietnia około godz. 20:30 dyżurny garwolińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na wysokości m. Ruda (gm. Trojanów) na trasie S17 w kierunku Warszawy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 24-letni kierujący mercedesem vito uderzył w tył jadącego przed nim mercedesa, przystosowanego do przewozu zwierząt. Pojazdy poruszały się w tym samym kierunku. W wyniku uderzenia drugi pojazd wpadł do rowu. Pasażer tego auta z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

W pojeździe przewożone były również dwie krowy. W celu zapewnienia niezbędnej pomocy zwierzętom na miejsce zdarzenia został wezwany lekarz weterynarii. Jedno zwierzę, którego już nie dało się uratować, musiało zostać uśpione.  

Na czas wykonywania czynności przez Policję trasa S17 w kierunku Warszawy była zablokowana. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Wypadki drogowe z udziałem samochodów ciężarowych przewożących ładunki, w szczególności żywe zwierzęta, zawsze wywołują duży problem. Część zwierząt może rozchodzić się po jezdni, niektóre mogą zostać uwięzione wewnątrz pojazdu, inne zabite. Nad tym wszystkim muszą zapanować policjanci wykonujący czynności. Ścisła współpraca kompetentnych służb pozwoliła w sposób skuteczny usunąć skutki tego zdarzenia.

podkom. Małgorzata Pychner
Źródło i fot.: KPP Garwolin

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics