Sawicki: priorytetem jest wsparcie małych i średnich gospodarstw

– Główne kierunki polityki rolnej państwa zostały wyznaczone i obowiązują do 2020 roku – powiedział podczas spotkania z Federacją Związków Dzierżawców i Właścicieli Rolnych minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

\"\"
 

To trzecie spotkanie z cyklu konsultacji ze związkami i organizacjami rolniczymi jakie odbywają się od początku tygodnia w ministerstwie.

– W nowym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 20014-2020 został przyjęta zasada, że priorytetem jest wsparcie małych i średnich gospodarstw i ta zasada nie podlega dyskusji. Zależy nam, aby w tej perspektywie finansowej do 2020 roku powstały nowe silne, gospodarstwa rodzinne, które mogłyby skutecznie konkurować na europejskim rynku – powiedział podczas spotkania z dzierżawcami minister rolnictwa Marek Sawicki.

Czytaj także:


Sawicki apeluje o rezygnację z referendum i przekazanie pieniędzy rolnikom. Kopacz zdumiona

Minister zwrócił też uwagę na wysokie tempo wdrażania nowego PROW-u.

– Podczas, gdy wiele państw i regionów nie ma wciąż uzgodnionego programu rozwoju obszarów wiejskich z Komisją Europejską my do końca roku uruchomimy 16 działań. Zależy nam na czasie, bo te pieniądze nie powinny leżeć na koncie w Brukseli tylko pracować na polskiej wsi – dodał minister Sawicki.  

Redakcja AgroNews, fot. MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here