Sawicki: Przepisy ułatwiające sprzedaż ziemi oraz sprzedaż bezpośrednią jeszcze w maju

– Przepisy ułatwiające sprzedaż ziemi rolnikom indywidualnym oraz sprzedaż bezpośrednią zostaną uchwalone prawdopodobnie jeszcze w maju – poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki podczas spotkania z przedstawicielami "Samoobrony".
 

\"rolnictwo,

Fot. Rozmowy ministra Sawickiego z przedstawicielami Z.Z.R. Samoobrona

 

Minister zaprzeczył także pojawiającym się ostatnio informacjom, aby w kolacji rządowej kiedykolwiek pojawił się pomysł prywatyzacji lasów państwowych.

– Źle się dzieje kiedy zaczynamy dyskusje na temat rzeczy, których nie ma, a podkreślam mocno prywatyzacji lasów nikt nie planuje – powiedział Sawicki.

Minister odpowiadając na pytania związkowców poinformował, że krajowy system wspierania produkcji tytoniu jest zagwarantowany do 2020 roku.

Czytaj także:
Sawicki: od 1 kwietnia produkujemy mleko bez reżimu kwotowego
Poparcie dla protestujących rolników. Również zza oceanu
Polska w pierwszej piątce unijnych eksporterów pszenicy
Sawicki: bez grup producenckich jesteśmy skazani na polsko-polską konkurencję

 

Rozmowy dotyczyły również uregulowania kwestii odszkodowań za straty wyrządzone przez dzikie zwierzęta. Zdaniem związkowców i ministra docelowo ustawodawca powinien utworzyć fundusz, z którego można by pokrywać kosztu wykup ubezpieczenia od takich strat. Marek Sawicki poinformował także, że ARiMR zakończyła przyjmowanie wniosków o pomoc de minimis za straty wyrządzone przez dziki. Rolnicy wystąpili o przyznanie prawie 6 mln zł pomocy. Dotychczas Agencja wypłaciła ponad 3,3 mln zł.

Redakcja AgroNews, fot. MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here