Sawicki zaprasza do konsultacji ws. WPR

Ministerstwo Rolnictwa opracowało projekt stanowiska polskiego rządu do pakietu propozycji legislacyjnych Komisji Europejskiej dotyczących Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2014-2020. Szef resortu, Marek Sawicki, zachęca zwłaszcza organizacje społeczne, związki zawodowe i branżowe oraz przedstawicieli samorządu rolniczego do wyrażenia opinii na temat proponowanego projektu.

Propozycja MRiRW odnosi się do najważniejszych elementów zawartych we wnioskach legislacyjnych Komisji. Po zakończeniu konsultacji międzyresortowych oraz społecznych, dokument będzie stanowił podstawę dla przedstawicieli Polski do udziału w negocjacjach na forum unijnym.

Opracowując projekt stanowiska, MRiRW wzięło pod uwagę zarówno wnioski, które pojawiły się na wcześniejszych etapach debaty nad WPR, jak również opinie i propozycje zgłaszane podczas spotkań, a także przekazane w formie pisemnej w trakcie przeprowadzonych konsultacji (listopad-grudzień 2011).
 
Opinie do projektu stanowiska rządowego przygotowanego przez MRiRW można  przekazywać bezpośrednio do Departamentu Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej MRiRW, lub w wersji elektronicznej na adres: sekretariat.UEM@minrol.gov.pl, najpóźniej do 2 marca 2012 roku.

Projekt został udostępniony na stronie internetowej resortu.

Redakcja AgroNews, fot. MRiRW
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here