Seat pod rozrzutnikiem z obornikiem

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju poinformowała o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego oraz ciągnika rolniczego z rozrzutnikiem obornika w miejscowości Wola Zofiowska (woj. świętokrzyskie).
 

\"\"

 

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG nr 4 w Chmielniku, dwa zastępy z JRG Busko oraz włączona do KSRG jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Balic. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów z JRG nr 4 z Chmielnika i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Seat Ibiza (podróżowały nim 2 osoby; kobieta i mężczyzna) oraz ciągnika rolniczego z rozrzutnikiem (podróżowało nim dwóch mężczyzn). Na miejscu zdarzenia obecny był zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy medycznej osobom poszkodowanym w wypadku.

\"\"
 

Droga wojewódzka 765 była zablokowana w obu kierunkach. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatora, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej w samochodzie osobowym (pasażerka Seata), wydobyciu jej z pojazdu na noszach w obecności lekarza, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci założenia opatrunków na rany kończyny górnej (kierowca Seata) z jednoczesnym udzieleniem wsparcia psychicznego. Zdarzenie zabezpieczały 2 patrole policji.

Źródło i fot.:  KP PSP w Busku-Zdroju.
Redakcja AgroNews

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here