Siewnik wciągnął rękę kobiecie

Skierbieszowie w województwie lubelskim doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas prac polowych siewnik wciągnął rękę pracującej przy nim 42-latce.

\"\"

 

Kobieta z poważnym urazem kończyny śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowana została do szpitala w Lublinie. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania prac w gospodarstwie.
 

Do zdarzenia doszło wczoraj rano w Skierbieszowie. Jak ustalili policjanci 42-letnia mieszkanka Skierbieszowa wraz z mężem, pracowała na polu przy zasiewie rzepaku. Chwila nieuwagi podczas obsługi siewnika przez 42-latkę. skutkowała wypadkiem. Maszyna wciągnęła jej rękę. Skierowani na miejsce strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu by wyswobodzić kobietę z maszyny. Ranna mieszkanka Skierbieszowa, śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowana została do szpitala w Lublinie.

\"\"

 

Policjanci apelują do rolników o rozwagę. Co roku, kiedy do pracy w polu ruszają sprzęty rolnicze często dochodzi do wypadków. Zdarzenia te nie zawsze są śmiertelne ale bardzo często kończą się poważnymi uszkodzeniami ciała, amputacją kończyn czy rozległymi ranami. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia.

Źródło i fot.: http://zamosc.lubelska.policja.gov.pl
Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here