Śmiertelny weekend na Podkarpaciu

Jak podaje portal Nowiny24, na drogach Podkarpacia w miniony weekend miały miejsce dwa wypadki śmiertelne – jeden z udziałem sprzętu rolniczego. W Łękach Dolnych zginął 70-letni rowerzysta, a w Markowej 23-letni motorowerzysta.

policja, karetka

W sobotę przed godz. 16, w miejscowości Łęki Dolne k. Dębicy, zginął rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 70-letni mieszkaniec powiatu dębickiego, kierując rowerem, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, kierującej deawoo tico i doszło do zderzenia. W wyniku doznanych obrażeń kierujący jednośladem zmarł na miejscu. Kierująca osobówka była trzeźwa.

23-latek pod kombajnem

Natomiast około godz. 18.30, dyżurny łańcuckiej komendy policji został powiadomiony o wypadku w Markowej. Policjanci ustalili, że 23-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, kierując motorowerem, zderzył się z jadącym z przeciwka kombajnem. W wyniku zdarzenia 23-latek zmarł. Policjanci ustalili, że kierujący kombajnem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratorów wyjaśniają okoliczności obu tych wypadków.

 

Źródło: Nowiny24
Redakcja AgroNews, fot.: pixabay