Śmiertelny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 42-latek jadący mercedesem od strony Krasnobrodu w kierunku Zamościa próbował wyprzedzać jadący przed nim ciągnik rolniczy z przyczepą. Po zjechaniu na przeciwny pas ruchu zderzył się z samochodem marki Skoda. Skutki wypadku były tragiczne. Niestety pomimo podjętej reanimacji, śmierć poniósł kierowca skody 73-letni mieszkaniec gminy Krasnobród. Pasażerka z którą podróżował z obrażeniami trafiła do szpitala. Kierujący mercedesem twierdzi, ciągnik rolniczy zauważył w ostatniej chwili i zjechał na przeciwny pas aby uniknąć wjechania w przyczepę ciągnika. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają zamojscy policjanci.

Śmiertelny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego
Śmiertelny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego Fot.: KMP Zamość

24 lutego w godzinach wieczornych dyżurny zamojskiej Komendy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 849 w miejscowości Lipsko. Na miejsce natychmiast skierował policjantów. Funkcjonariusze na podstawie śladów znajdujących się na jezdni i poboczu drogi oraz informacji uzyskanych od uczestników zdarzenia, wstępnie ustalili jego przebieg.

„Z ich ustaleń wynika, że 42-latek z gminy Zamość jadący mercedesem od strony Krasnobrodu w kierunku Zamościa zauważył jadący przed nim ciągnik rolniczy z przyczepą, którym przemieszczał się 25-letni mieszkaniec gm. Zamość. Zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z samochodem marki Skoda. Skodą od strony Zamościa przemieszczał się 73-latek z gminy Krasnobród. Podróżował on z pasażerką 64-letnią kobietą, również mieszkanką gminy Krasnobród” – podaje starszy aspirant Katarzyna Szewczuk z  KMP Zamość

Kierujący mercedesem twierdzi, że ciągnik rolniczy zauważył w ostatniej chwili i zjechał na przeciwny pas aby uniknąć wjechania w przyczepę ciągnika.

Siła uderzenia była tak silna, że pojazd marki Mercedes został obrócony wokół własnej osi i uderzył w przyczepę, natomiast Skoda wjechała do przydrożnego rowu. Zarówno kierujący skodą, jak też podróżująca z nim pasażerka byli zakleszczeni w pojeździe. W tym zakresie, celem ich uwolnienia, czynności realizowała załoga straży pożarnej.

Tragiczny wypadek: Ursus przewrócił się i przygniótł traktorzystę

W wypadku śmierć poniósł kierujący skodą mężczyzna

Na miejscu załoga karetki pogotowia udzielała pomocy medycznej poszkodowanym. Niestety w wypadku śmierć poniósł kierujący skodą mężczyzna. 64-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala. 25-letni kierujący ciągnikiem rolniczym i 42-latek z mercedesa nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Zostali przebadani przez funkcjonariuszy na zawartość alkoholu. Byli trzeźwi.

Droga na miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, ponieważ przez kilka godzin pracowali tam policjanci i zabezpieczali ślady. Czynności były wykonywane pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku będą ustalali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Będą oni też ustalać czy przyczepa, z którą poruszał się kierujący ciągnikiem była prawidłowo oświetlona.

starszy aspirant Katarzyna Szewczuk
KMP Zamość

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił traktor!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w okolicach Rymanowa Zdroju. 64-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 27...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE