Spółka KWS Lochow otrzymała Certyfikat ESTA

Po przeprowadzeniu przez niezależną jednostkę certyfikującą audytu linii przygotowującej materiał siewny, spółka KWS Lochow Polska otrzymała międzynarodowy certyfikat ESTA (European Seed Treatment Assurance).

 

\"rolnictwo,

 

Nadanie certyfikatu ESTA poświadcza najwyższy stopień profesjonalizmu procesu zaprawiania materiału siewnego zbóż, przygotowywanego przez KWS Lochow.

Aktualnie tylko 5 zakładów w Polsce posiada certyfikat ESTA.

Certyfikat ESTA dla producenta rolnego, nabywcy nasion, jest gwarancją zapewnienia wysokiej jakości procesu zaprawiania nasion oraz dbałości firmy o środowisko naturalne. Materiał siewny w pomarańczowym worku, przygotowywany w Kondratowicach, jest bardzo ceniony przez producentów rolnych. Linia technologiczna odpowiedzialna za przygotowanie materiału siewnego należy do najnowocześniejszych w Polsce. W ostatnim czasie w celu dalszego zminimalizowania zjawiska zapylenia kurzem w zakładzie oraz maksymalnego odpylenia nasion w trakcie procesu przygotowywania materiału siewnego zainstalowano zaawansowany technologicznie system odpylania o mocy ponad 130 kW i łącznej wydajności powietrza blisko 120 tys. m3/h. System aspiracji jest zintegrowany z całym ciągiem linii przygotowującej materiał siewny.  Bardzo dobre odpylenie nasion w czasie przyjęcia surowca, sortowania, transportu w ciągach technologicznych, oraz zastosowanie zaprawiarki porcjowej z precyzyjną wagą, wraz z nadzorowanym przez komputer systemem dozowania zaprawy fungicydowej, odpowiada za bardzo wysoką jakość i dokładność procesu zaprawiania. 

Dzięki zaawansowanej linii technologicznej, dbałości i odpowiedzialności naszych pracowników, KWS wprowadza na rynek materiał siewny bardzo wysokiej jakości, czego potwierdzeniem jest otrzymanie w 2016 roku przez KWS Lochow Polska Sp. z o.o. międzynarodowego certyfikatu ESTA. 

Bartosz Rudzki
KWS Lochow Polska Sp. z o. o. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here