Spóźnialscy dostaną mniej

Blisko 1,4 miliona rolników złożyło w tym roku w ARiMR wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich – poinformowała ARiMR. Spośród nich ponad 727 tys. ubiega się również o wsparcie z tytułu prowadzenia działalności rolniczej w niekorzystnych warunkach lub trudnym terenie – tzw. dopłaty ONW, a ponad 114 tys. złożyło wnioski o dopłaty rolnośrodowiskowe –  ponad 28 tys. robi to po raz pierwszy, a blisko 86 tys. występuje o kolejną płatność w ramach tego programu.

\"\"

Wnioski o takie dopłaty można było składać w tym roku od 15 marca do 15 maja. Kto zrobił to w tym terminie może liczyć na otrzymanie płatności w pełniej wysokości. Ponad 23 tys. rolników, złożyło wnioski po 15 maja. Oni również mogą otrzymać dopłaty, tyle tylko, że będą one pomniejszone o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia, o ile wnioski zostały złożone do 11 czerwca. Ta data bowiem jest ostatecznym terminem na dostarczenie wniosków do ARiMR.

O wszystkie płatności czyli bezpośrednie, ONW czy rolnośrodowiskowe, można było ubiegać wypełniając wspólny wniosek. Można było złożyć go osobiście, za pośrednictwem Internetu lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową – wtedy o dotrzymaniu terminu decydowała data nadania widniejąca na stemplu.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here