Sprzedaż przyczep rolniczych w listopadzie

W listopadzie zanotowaliśmy spadek rejestracji na rynku przyczep – wynika z aktualnego raportu przygotowanego przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Jak czytamy w raporcie w listopadzie zostało zarejestrowanych 364 szt. nowych przyczep rolniczych. Jest to mniej niż w listopadzie rok temu o 4 szt. Porównując do poprzedniego miesiąca, również notujemy spadek o 65 szt. Patrząc na cały okres od początku roku, notujemy 6135 szt. zarejestrowanych nowych przyczep rolniczych. To o 1161 szt. więcej niż przed rokiem, co daje wzrost o 23,3%.

Pronar liderem rynku

Pronar pozostaje liderem rynku. Od stycznia do listopada br. zarejestrowano 2460 szt. nowych przyczep tej marki. Jest to o 365 szt. więcej niż rok wcześniej. Pronar na koniec listopada osiągnął 40,1% udziałów rynkowych. Drugie miejsce z wynikiem 861 szt. zajmuje Metal-Fach. Marka ta również notuje lepszy wynik niż przed rokiem. 240 szt. więcej niż rok wcześniej, pozwoliło na osiągnięcie 14,0% udziałów rynkowych. Wielton awansuje na trzecia pozycję w ilości a 532 szt. i udziałami 8,7%. Tylko dwie sztuki mniej zarejestrowano przyczep marki Metaltech. 530 szt. pozwoliło na osiągniecie 8,6%
udziałów rynkowych.

Pronar – pewny partner w niepewnych czasach

Województwa i powiaty

Województwem o największej ilości rejestracji po jedenastu miesiącach 2020 roku, jest woj. lubelskie z 888 rejestracjami. Na drugim miejscu jest woj. wielkopolskie, gdzie zanotowano 792 rejestracje, na trzecim – mazowieckie z 790 rejestracjami.

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here