Stacje benzynowe manipulują cenami – Obajtek uspokaja i zapowiada srogie kary!

Trwa szturm na stacje benzynowe. Atak Rosji na Ukrainę i niespokojna sytuacja po naszej wschodniej granicy spowodowała panikę wśród kierowców. Daniel Obajtek jednak uspokaja, że dostawa paliw jest zabezpieczona i grozi karami dla stacji, które wykorzystują moment i podnoszą ceny.

Stacje benzynowe manipulują cenami – Obajtek uspokaja i zapowiada srogie kary!
Stacje benzynowe manipulują cenami – Obajtek uspokaja i zapowiada srogie kary!

 

Ceny paliw na stacjach benzynowych wzrastają z godziny na godzinę. Wczoraj wieczorem na niektórych z nich ceny oscylowały wokół 10 zł za litr benzyny. Według komunikatu PKN Orlen te stacje, które same i bezpodstawnie podniosły ceny – zostały już ukarane.

„W trybie natychmiastowym rozwiążemy umowę z tą stacją, jak również z każdym innym odbiorcą naszych paliw czy operatorem stacji korzystającej z naszego szyldu, który będzie próbował wykorzystać aktualną sytuację do nieuczciwych praktyk i manipulowania cenami paliw” – napisał Daniel Obajtek na Twitterze.

 Jak zapewniają PKN Orlen, Grupa Lotos i PERN – Polska jest zabezpieczona przed nieprzewidzianymi sytuacjami w obszarze ropy i paliw.

„W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego. Apelujemy również o dokładne weryfikowanie źródeł informacji dotyczących dostępności paliw” – napisał Obajtek na Twitterze.

 

Dziś na większości stacji benzynowych można kupić paliwo bez większych problemów. Cena jest wyższa niż przed paroma dniami waha się w przedziale  5,40 zł – 5,90 zł za litr benzyny.

AM/Redakcja AgroNews
Fot. FB Agrounia, e-choszczno.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na Wystawę Zwierząt Hodowlanych

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na XXVIII Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym oraz IX Ogólnopolską Wystawę Królików Rasowych,...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE