Stodoła stanęła w ogniu. Ogromny pożar w gminie Mogilno

24 czerwca 2024 r. o godz. 22:10 dyżurny SKKP PSP w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynków gospodarczych w miejscowości Chabsko (gm. Mogilno).

Na miejscu widać palącą się stodołę i walczących z żywiołem w pocie czoła strażaków
Stodoła stanęła w ogniu. Ogromny pożar w gminie Mogilno

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano budynek murowanej stodoły o drewnianej konstrukcji dachu, pokrytej eternitem i dachówką w całości objęty ogniem. Budynek stodoły jedną ścianą szczytową połączony był z drugim budynkiem stodoły o podobnej konstrukcji. W budynkach magazynowana była wata izolacyjna. W odległości około 15m znajdował się budynek mieszkalny, który był niezagrożony.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.  W pierwszej fazie działań, zastępy podały jeden prąd wody w obronie na cześć budynku połączoną z sąsiednim obiektem oraz drugi prąd wody w natarciu na palącą się konstrukcję stodoły. Jednocześnie odłączono bezpieczniki w skrzynce elektrycznej na pobliskim budynku mieszkalnym. W trakcie dojazdu kolejnych zastępów sukcesywnie podano kolejne dwa prądy wody w natarciu do wnętrza budynku z drabin przystawnych, jeden prąd wody z podnośnika na palącą się konstrukcje dachu oraz dwa prądy wody z tyłu budynku stodoły. W trakcie działań gaśniczych wyznaczono rotę asekuracyjną. Za zgodą właściciela pobliskiego stawu zbudowano zasilanie przy pomocy pompy pływającej.

W kolejnej fazie działań zastępy przystąpiły do częściowego usunięcia waty izolacyjnej z budynku (w pracach pomagał ładowacz z gospodarstwa), zdjęciu cześć eternitu oraz dogaszeniu pogorzeliska. Przed odjazdem zastępów PSP sprawdzono pogorzelisko kamerą termowizyjną (nie wykryto zagrożenia) oraz odgrodzono budynek taśmą ostrzegawczą.

Decyzją KDR na miejscu zdarzenia, na dozorowaniu pozostał zastęp GCBA 5/32 OSP Gębice.

Opracowanie: JP, KP PSP Mogilno

Zdjęcia: JRG Mogilno

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

GIS wycofuje popularne płatki owsiane. Nie spożywaj tego produktu

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność glutenu w płatkach owsianych bezglutenowych RADIX-BIS. GIS wydał ostrzeżenie publiczne. Spożycie produktu przez osoby z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics