180 tysięcy złotych strat! Złodzieje okradli farmę fotowoltaiczną pod Włodawą

Włodawscy kryminalni wspólnie z policjantami z Lublina zatrzymali cztery osoby, które usłyszały zarzuty kradzieży falowników z farmy fotowoltaicznej. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do budynku, skąd ukradł kasety z bezpiecznikami. Sprawcy załadowali łupy na busa i odjechali. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie, którego wartość to ponad 180 000 złotych. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 37-62 lat z okolic Stalowej Woli oraz Tarnobrzega. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem – do lat 10.

180 tysięcy złotych strat! Złodzieje okradli farmę fotowoltaiczną pod Włodawą

Policjanci z włodawskiej komendy pracowali nad zatrzymaniem sprawców kradzieży, do której doszło 22 czerwca. Kryminalni ustalili, że z terenu jednej z firm fotowoltaicznych w Różance ktoś ukradł elementy do fotowoltaiki.

Wartość oszacowanych strat wynosiła ponad 180 000 złotych

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że sprawcy z terenu farmy zabrali falowniki, po czym jeden z mężczyzn dokonał kradzieży z włamaniem do budynku, skąd zabrał kasety z bezpiecznikami. Wartość oszacowanych strat wynosiła ponad 180 000 złotych.

„Intensywna praca funkcjonariuszy pozwoliła na ustalenie danych personalnych sprawców kradzieży oraz adresu, pod którym przebywają. Okazało się, że są to mężczyźni w wieku od 37-62 lat z okolic Stalowej Woli oraz Tarnobrzega. Już w niedzielę, kryminalni wspólnie z policjantami z Lublina zatrzymali 4 mężczyzn” – komentuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące kradzieży, a dodatkowo 53 latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.  Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Dodatkowo, podczas intensywnej pracy, policjanci ustalili kolejnego sprawcę tego czynu. Został on zatrzymany. Jutro usłyszy zarzut kradzieży.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
Źródło i fot.: KPP Włodawa

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dopłaty 2024 – wnioski z sankcjami można składać do 26 lipca

Trwa kampania dopłat bezpośrednich i obszarowych 2024. Bezsankcyjny termin na złożenie deklaracji upłynął 1 lipca – do tego dnia włącznie ARiMR zarejestrowała blisko 1,2...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics