Świętokrzyskie: ruszają konkursy dla wsi z nowego PROW

Ruszają pierwsze konkursy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020 w województwie świętokrzyskim.

\"rolnictwo\"

– Dotyczą one wyboru strategii rozwoju lokalnego oraz – tak oczekiwanej przez samorządy – modernizacji i budowy dróg lokalnych. Nabór wniosków prowadzić będzie Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach – informuje Biuro Prasowe UMWŚ.

Podczas swojego posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął regulamin oraz treść ogłoszenia konkursu na wybór strategii rozwoju lokalnego( LSR) współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014-2020 oraz Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Ryby” 2014-2020. Nabór wniosków prowadzony będzie przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego od 1 do 30 grudnia tego roku.
 

Czytaj także:

Modernizacja się opłaca! Już niebawem rusza nabór wniosków
Znamy stawki dopłat za 2015 rok

Drugi z konkursów dotyczy wsparcia finansowego projektów związanych z budową lub modernizacją dróg lokalnych w ramach PROW 2014- 20202, poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energie odnawialną i w oszczędzanie energii”. Nabór wniosków o dofinansowanie prowadzony będzie od 7 grudnia 2015 do 15 stycznia 2016 r.

Redakcja AgroNews, fot. www.dreamstime.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here