Advertisement

Sześć osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne związane z funkcjonowaniem ARiMR

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 6 osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne związane z funkcjonowaniem Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie. Czynności przeprowadzono w związku ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Sześć osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne związane z funkcjonowaniem ARiMR
Sześć osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne związane z funkcjonowaniem ARiMR Fot. CBA

Wśród zatrzymanych osób jest między innymi pełniący do 2016 r. funkcję Dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów – między innymi płatnej protekcji oraz przyjęcia korzyści osobistej w zamian za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa.

Jednocześnie  przeprowadzono niezbędne czynności, między innymi w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centralnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz w Zachodniopomorskim Oddziale Regionalnym ARiMR w Szczecinie.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Główny podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Źródło i fot.: Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

cztery × pięć =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,904ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Inspektorzy odkryli tony nielegalnych odpadów chemicznych

W dniu 12 stycznia 2022 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska ujawnili nagromadzenie ciekłych odpadów chemicznych, w wynajętych halach, w m. Kolonia Głowa w...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE