Szwecja chce, by KE zajęła się ubojem rytualnym

Niektóre kraje Wspólnoty „nadużywają” uboju zwierząt bez wstępnego ogłuszania, łamiąc w ten sposób ogólne zasady prawa ustalone przez Unię. Wspólnota co prawda nie zakazuje stosowania takiego uboju zwierząt, jednakże musi mieć to związek z obrzędami religijnymi (Muzułmanie, mięso halal oraz Żydzi, mięso koszerne), i odbywać się w rzeźni – wynika z danych zespołu monitoringu zagranicznych rynków rolnych FAPA.

\"\"
 

Dlatego Szwecja uważa, że powinno dojść do zharmonizowania wszystkich przepisów oraz stworzenia kontroli podmiotów, w celu likwidacji nadużyć. Stanowisko Szwecji mocno sprzeciwiającej się „nadużywaniu” uboju zwierząt bez ogłuszania popierają Brytyjczycy, Belgowie, Duńczycy, Łotysze oraz Holendrzy. Trzeba wspomnieć, że proceder nadużyć wynika w dużej mierze ze względu na jego mniejsze koszty uboju bez ogłuszania w porównaniu z ubojem tradycyjnym.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

Źródło: FAMMU/FAPA
 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Suzuki pod kombajnem. Kobieta i troje dzieci w szpitalu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Piecki na terenie powiatu suwalskiego. Kombajn zderzył się z samochodem osobowym, ucierpiały cztery osoby. Kierujący kombajnem nie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,592ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE