Targi TSW znów rekordowe!

W dniach 9 i 10 stycznia 2019 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się IX edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. TSW to największa branżowa impreza w Europie Środkowo-Wschodniej dająca możliwość poznania innowacyjnych technologii i najświeższej wiedzy praktycznej z  branży ogrodniczej.

Na 23 500 metrach kwadratowych powierzchni prawie 400 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentowało bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, produkty wspierające produkcję ogrodniczą. W targach wzięły udział firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Obecni byli producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie.

Poprzednią edycję targów odwiedziło blisko 16 000 osób, najbardziej prężnych producentów owoców i warzyw w Europie. Organizatorzy spodziewają się w tym roku jeszcze wyższej frekwencji, ponieważ formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej przed targami wysłało ponad 30 proc. więcej osób niż rok temu.

Istotną częścią TSW są konferencje branżowe, podczas których odbywają się wykłady polskich i zagranicznych specjalistów – zarówno naukowców, jak i praktyków. W czasie dwóch dni targów odbyły się: 9 stycznia – VI Konferencja Truskawkowa, V Sadownicze Forum Ekonomiczne oraz nowość pt. „Ekologia w ogrodnictwie – czy to się opłaca?”, 10 stycznia – konferencja sadownicza, konferencja o warzywach polowych, konferencja na temat upraw pod osłonami oraz konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”.

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2019 po raz szósty przyznane zostały Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Jury konkursu uhonorowało najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tegorocznej edycji konkursu kapituła postanowiła nagrodzić następujące produkty, rozwiązania lub technologie:

Bio Killer – urządzenie do zwalczania szkodników w uprawach polowych – zgłoszony przez  Agro Smart Lab Sp. z o.o.
DryGair – zgłoszoną przez Brinkman Polska Sp. z o.o.
Lampa LED COB PLATALUX – zgłoszona przez  Plantalux Sp. z o.o.

Wszyscy obecni na posiedzeniu Kapituły byli zgodni co do tego, że ta edycja konkursu obfitowała w ciekawe i godne uhonorowania produkty, dlatego postanowiła przyznać dwa wyróżnienia dla:

Sortownicy Green Sort Vision – zgłoszonej przez Green Sort Sp. z o.o.
Kendal Root biostymulator do stosowania doglebowego  – zgłoszonego przez Valagro S.p.A.

fot. Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here