Targi TSW znów rekordowe!

W dniach 9 i 10 stycznia 2019 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się IX edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. TSW to największa branżowa impreza w Europie Środkowo-Wschodniej dająca możliwość poznania innowacyjnych technologii i najświeższej wiedzy praktycznej z  branży ogrodniczej.

Na 23 500 metrach kwadratowych powierzchni prawie 400 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentowało bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, produkty wspierające produkcję ogrodniczą. W targach wzięły udział firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Obecni byli producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie.

Poprzednią edycję targów odwiedziło blisko 16 000 osób, najbardziej prężnych producentów owoców i warzyw w Europie. Organizatorzy spodziewają się w tym roku jeszcze wyższej frekwencji, ponieważ formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej przed targami wysłało ponad 30 proc. więcej osób niż rok temu.

<<Advertisement > >

Istotną częścią TSW są konferencje branżowe, podczas których odbywają się wykłady polskich i zagranicznych specjalistów – zarówno naukowców, jak i praktyków. W czasie dwóch dni targów odbyły się: 9 stycznia – VI Konferencja Truskawkowa, V Sadownicze Forum Ekonomiczne oraz nowość pt. „Ekologia w ogrodnictwie – czy to się opłaca?”, 10 stycznia – konferencja sadownicza, konferencja o warzywach polowych, konferencja na temat upraw pod osłonami oraz konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”.

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2019 po raz szósty przyznane zostały Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Jury konkursu uhonorowało najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tegorocznej edycji konkursu kapituła postanowiła nagrodzić następujące produkty, rozwiązania lub technologie:

Bio Killer – urządzenie do zwalczania szkodników w uprawach polowych – zgłoszony przez  Agro Smart Lab Sp. z o.o.
DryGair – zgłoszoną przez Brinkman Polska Sp. z o.o.
Lampa LED COB PLATALUX – zgłoszona przez  Plantalux Sp. z o.o.

Wszyscy obecni na posiedzeniu Kapituły byli zgodni co do tego, że ta edycja konkursu obfitowała w ciekawe i godne uhonorowania produkty, dlatego postanowiła przyznać dwa wyróżnienia dla:

Sortownicy Green Sort Vision – zgłoszonej przez Green Sort Sp. z o.o.
Kendal Root biostymulator do stosowania doglebowego  – zgłoszonego przez Valagro S.p.A.

fot. Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight + twenty =