Termin wycofania pasz z GMO przesunięty do roku 2017?

Przeciwnicy GMO są oburzeni, że bez konsultacji społecznych i bez wcześniejszych zapowiedzi odbędzie się podczas obecnego posiedzenia Sejmu (26-28.06.2012) pierwsze czytanie nowej propozycji zmiany ustawy o paszach, która mówi o przesunięciu aż do roku 2017 terminu wycofania pasz z GMO.

UWAGA!!! Projekty poselskie zwolnione są z obowiązku przeprowadzania procesu konsultacji społecznych. Dlatego nie wprowadzono tego projektu przez Rząd a tylko przez posłów PO… a przecież powszechnie wiadomo, że Polacy podobnie jak większość Europejczyków w zdecydowanej większości NIE CHCĄ GMO.

Polscy naukowcy w LIŚCIE OTWARTYM apelują o utrzymanie i egzekwowanie ustawowego zakazu stosowania pasz GMO.

Z kolei Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO apeluje do marszałek Ewy Kopacz o odrzucenie projektu polegającego na dalszym odsunięciu w czasie zakazu stosowania pasz genetycznie zmodyfikowanych.

– Poprzez niewłaściwą prywatyzację sektora zaopatrzenia i produkcji pasz organy państwa całkowicie pozbawiły się kontroli nad prawidłowością jego działania, a w konsekwencji nad bezpieczeństwem żywnościowym narodu! Istnieją przecież uzasadnione obawy, że powodem podwyżek mogą być inne czynniki, w tym czysto spekulacyjne, inicjowane dowolnie przez obecnych na naszym rynku monopolistycznych dystrybutorów pasz powiązanych ze światowymi koncernami biotechnologicznymi. Powstało też realne zagrożenie głodem w przypadku strategicznego zablokowania dostaw białka sojowego – apeluje w liście skierowanym do marszałek Kopacz Koalicja.

Więcej o apelu do marszałek Ewy Kopacz przeczytasz tu: Apelują o zakaz dalszego podtruwania Polaków

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here