Tragiczne zderzenie motocyklisty i ciągnika rolniczego

15 listopada na drodze wojewódzkiej nr 396 w miejscowości Karwiniec doszło do wypadku z udziałem motocyklisty i ciągnika rolniczego. 33-letni motocyklista zmarł w szpitalu.

Jak podaje portal Oleśnica998.pl jako pierwsi na miejsce dotarli Strażacy z bierutowskiej jednostki, którzy zastali dwa pojazdy biorące udział w zdarzeniu – ciągnik rolniczy John Deere z przyczepą blokujący pasy ruchu oraz motocykl Honda, który znajdował się poza drogą, na pobliskiej posesji. Maszyna po zderzeniu z ciągnikiem uszkodziła ogrodzenie i jazdę zakończyła do góry kołami, w przydomowym ogródku. W momencie dojazdu zastępów Straży Pożarnej, poszkodowana była jedna osoba – około 30-letni mężczyzna kierujący jednośladem. Motocyklista znajdował się pod opieką osób postronnych. Przez cały czas był nieprzytomny. Przystąpiono do zabezpieczania miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział a także udzielania pomocy ciężko rannemu 30-latkowi.

Walka o życie motocyklisty skończona porażką

Do poszkodowanego motocyklisty wezwano ratowników LPR. Załoga śmigłowca we współpracy z policją walczyła o życie mężczyzny. Zaopatrzonego mężczyznę przetransportowano do wrocławskiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej, gdzie niestety zmarł.

Policja bada przebieg tego tragicznego zdarzenia. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że jedynym świadkiem zdarzenia był drugi motocyklista, który oddalił się z miejsca wypadku. Jedyne co wiadomo, to że ciągnik rolniczy włączał się do ruchu na DW 396 z pobliskiej drogi polnej.

Oprac. na podstawie http://olesnica998.pl/
Fot.: http://olesnica998.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here