Traktorzysta w szpitalu, ciągnik w rozsypce. Wymusił pierwszeństwo

Do groźnego wypadku doszło w miniony poniedziałek na drodze wojewódzkiej łączącej Krasnystaw z Wysokim (woj. lubelskie). Ciągnik rolniczy zderzył się z samochodem dostawczym.

wypadek ciągnika, wypadek, wypadki na wsi, zderzenie ciągnika

Krasnostawscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony poniedziałek przed godziną 8:00 w Gorzkowie.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 67-letni mieszkaniec gminy Gorzków, stojąc na poboczu drogi ciągnikiem rolniczym marki Władimirec zaczął włączać się do ruchu. Wówczas jadący fordem 47-letni mieszkaniec Leżajska próbował uniknąć zderzenia z ww. ciągnikiem, jednak nie udało mu się wykonać skutecznego manewru i doszło do zderzenia pojazdów – wyjaśnia policja.

W wyniku uderzenia z ciągnika rolniczego odpadło przednie koło i pojazd przewrócił się na lewy bok. 67-latek z licznymi poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Był nieprzytomny dlatego pobrano od niego krew do badań. Kierujący samochodem marki Ford został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie i był trzeźwy.

Redakcja AgroNews, na podst. KWP Lublin, fot. KWP Lublin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here