Transport krów zatrzymany. Brak karmy i za mało miejsca!

Ujawnieniem nieprawidłowości w dwóch międzynarodowych transportach żywych zwierząt zakończyły się wspólne działania kontrolne, prowadzone w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu bialskiego przez inspektorów transportu drogowego z WITD w Lublinie i przedstawicieli fundacji Animal Welfare Foundation (AWF).

Transport krów zatrzymany. Brak karmy i za mało miejsca!

Brak karmy i za mało miejsca

Węgierscy przewoźnicy, którzy wykonywali międzynarodowy transport drogowy bydła z Węgier do Rosji, nie posiadali w pojeździe wymaganej karmy dla zwierząt. W jednej z naczep przystosowanej do przewozu żywych zwierząt, ujawniono niewłaściwe przegrody, stanowiące zagrożenie dla zdrowia bydła. W konsekwencji mogło dojść do złamania kończyn podczas transportu.

Transport krów zatrzymany. Brak karmy i za mało miejsca!

Kolejnym problemem była niewystarczającą przestrzeń nad głowami zwierząt na dolnym pokładzie. Właściwa odległość pomiędzy pokładami jest bardzo istotna dla dobrostanu zwierząt, bo z jednej strony zapewnia komfort i swobodę ruchu przewożonym osobnikom, a z drugiej umożliwia odpowiednią wentylację naczepy i obniżenie temperatury wewnątrz ładowni.

Weszły nowe obowiązki dla rolników. Nieuzupełnienie wymogów będzie podlegało grzywnie

Wobec przewoźników zostaną wszczęte postępowania administracyjne, zmierzające do nałożenia kar pieniężnych za stwierdzone naruszenia. Dodatkowo, ustalenia kontroli zostaną przekazane do właściwych organów nadzorczych w kraju wysyłki zwierząt.

Źródło i fot.: ITD Lublin

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dofinansowanie do wykorzystania biometanu. Kto skorzysta?

Do 25 lipca 2024 r. trwają konsultacje projektu programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics