Tysiące roślin w Szepietowie. Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie za nami

  21-22 kwietnia na terenach wystawowych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się pierwsze w tym roku targi. Ich tematem przewodnim było szeroko rozumiane ogrodnictwo, sadownictwo i pszczelarstwo. AgroNews objął patronat medialny nad targami.

  ZOBACZ WIELKĄ GALERIĘ ZDJĘĆ POD ARTYKUŁEM

  Odwiedzający mogli  zakupić rośliny do swoich przydomowych warzywników, sadów, ogrodów. Wybór był ogromny, zarówno tych tradycyjnych już nam znanych gatunków roślin, jak i nowości, które dopiero pojawiają się na rynku. Zwiedzający kupowali, przebierali, porównywali, oceniali a to wszystko w miłej atmosferze dwóch słonecznych dni.

  Oprócz zakupów była też możliwość poszerzenia swojej wiedzy na kilka ciekawych tematów. Izabela Targ pracownik PODR Szepietowo przeprowadziła wykład o zakładaniu ogrodu terapeutycznego, o przydatności ula korpusowego we współczesnej gospodarce pasiecznej mówił dr hab. Krzysztof Olszewski z Uniwersytetu przyrodniczego w Lublinie, natomiast konferencję na temat nowoczesnego chowu królików wygłosił prof. dr hab. Paweł Bielański z Instytutu Zootechniki – PIB w Krakowie.

  Po raz kolejny Wiosennym Targom Ogrodniczym towarzyszyła Wystawa Królików. Hodowcy i sympatycy mieli możliwość podziwiać najpiękniejsze okazy tych zwierząt, przywiezionych z całego województwa. Komisja oceniająca wybrała te najbardziej wyjątkowe i uhonorowała je czempionami.

  Wszyscy, którzy lubią sprawdzać się w różnego rodzaju konkursach mieli taką możliwość podczas trwania Targów. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wraz z KRUS  Oddział Terenowy w Białymstoku i PIP w Białymstoku zorganizowali konkurs „Dziecko bezpieczne na wsi” dla młodzieży szkolnej, która mogła wykazać się wiedzĄ na temat bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwie rolnym. Pasjonaci roślin oraz wszyscy chętni sprawdzili się w znajomości gatunków roślin podczas konkursu „Zgadnij co to za roslina?”.

  Już dziś zapraszamy Państwa na nasze kolejne targi Zieloną Galę i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego które odbędą się 13 maja.

   

  Krzysztof Kuteszko
  PODR w Szepietowie

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here