Ukradli mu ciągnik. Ale dostał prezent na Święta od policji

Te Święta na pewno były wesołe dla właściciela skradzionego niedawno ciągnika CASE i rozrzutnika. Tuż przed Wigilią policjanci odzyskali maszynę i sprzęt. A złodzieje już usłyszeli zarzuty kradzieży i paserstwa.

Ciągnik wraz z rozrzutnikiem obornika skradziono gospodarzowi z Dorposza Szlacheckiego w nocy z 12 na 13 grudnia. Właściciel wycenił wartość sprzętu na 145 tys. zł. To dotkliwa strata, tym bardziej więc można sobie wyobrazić radość rolnika, gdy po kilku dniach funkcjonariusze policji odnaleźli  i ciągnik, i rozrzutnik.

– Na podstawie intensywnych czynności operacyjnych i procesowych m.in. w postaci  przesłuchań świadków, sprawdzenia monitoringów  i ustaleń telekomunikacyjnych chełmińscy kryminalni już po kilku dniach ustalili sprawców – wyjaśnia asp. szt. Gabriela Andrzejczyk z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

Zarzuty dla czterech mężczyzn

Zebrane ślady doprowadziły policjantów na teren powiatu świeckiego, gdzie odnaleźli skradziony sprzęt.
Funkcjonariusze zatrzymali w sumie czterech mężczyzn w wieku 30, 28, 20 i 19 lat.

– Jeden z nich jest mieszkańcem powiatu chełmińskiego, drugi powiatu grudziądzkiego, a pozostali dwaj zamieszkują w powiecie świeckim – wyjaśnia Andrzejczyk.

Trzy osoby usłyszały zarzut kradzieży ciągnika rolniczego wraz z rozrzutnikiem. Natomiast mężczyzna, u którego odzyskano sprzęt rolniczy usłyszał zarzut paserstwa.

Wobec złodziei prokurator rejonowy w Chełmnie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz  poręczenia majątkowego.  Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O wymiarze kary zdecyduje sąd.

oprac. Kamila Szałaj, fot. KPP Chełmno

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak może wyglądać polskie rolnictwo jeśli wyjdziemy z Unii Europejskiej?

W przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego warto sobie zadać to pytanie. Pytanie, o tyle zasadne, że wydarzenia ostatnich dwóch lat, czyli bezrefleksyjne otworzenie rynku unijnego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics