Ulewne deszcze z gradem. Zalane pola, setki interwencji strażaków

730 razy interweniowali w ciągu ostatniej doby i w środę od rana strażacy w związku z burzami z gradem na terenie kraju; silny wiatr uszkodził dachy na kilku budynkach – poinformował PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

\"\"


Najwięcej interwencji dotyczyło województw: śląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Strażacy m.in. usuwali powalone konary drzew z dróg oraz wypompowywali wodę z zalanych posesji.

– Silny wiatr uszkodził kilka dachów na budynkach w województwie łódzkim, nieopodal Łodzi oraz Radomska. Na szczęście nikt nie został ranny. Sytuacja się stabilizuje – powiedział Frątczak.

Jak dodał, z ostatnich danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że blisko 2,5 tys. odbiorców nie ma prądu, w tym 1,3 tys. w woj. łódzkim oraz 1,1 tys. w mazowieckim.

Ucierpiały też uprawy

W wyniku silnych opadów deszczu ucierpiały także uprawy. Miejscami na polach potworzyły się ogromne kałuże. Na ile te intensywne opady deszczu spowodowały straty w uprawach, przekonamy się dopiero, gdy oszacują je specjalne komisje.

Synoptycy w dalszym ciągu ostrzegają przed burzami i intensywnym deszczem.

oprac. Kamila Szałaj

Źródło: Kurier PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here