Ulinianki wykonały najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Brawa za pomysł!

Piękne, pracowite, a przy tym niesłychanie zdolne. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Ulinianki, bo o nich mowa, zdobyły główną nagrodę na najpiękniejszy wieniec dożynkowy województwa małopolskiego w kategorii ” wieniec współczesny”.

Najpiękniejszy wieniec dożynkowy wykonały Ulinianki 

7 dni zajęło 17 paniom z Koła Gospodyń Wiejskich Ulinianki z Uliny Wielkiej (gm. Gołcza, woj. małopolskie) wykonanie wieńca dożynkowego. Ale warto było poświęcić ten czas. Bo efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. I został doceniony przez marszałka województwa małopolskiego. W konkursie na najpiekniejszy wieniec dożynkowy województwa malopolskiego w kategorii ” wieniec wspolczesny” to właśnie dzieło gospodyń z Uliny Wielkiej zajęło pierwsze miejsce.

– Z rąk marszałka województwa małopolskiego otrzymałyśmy nagrodę w postaci czeku na dwa tysiące zł, z czego niezmiernie się cieszymy – mówi Monika Kyzioł z KGW Ulinianki.

Patriotyczny akcent

W jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę niepodległości, panie postawiły na patriotyczny charakter wieńca. Nazwały go oczywiście adekwatnie – “W naszych sercach polska ziemia”.

– Serce to logo naszego stowarzyszenia, wiec postanowiliśmy zamieścić w jego środku dwie mapy Polski – tę aktualna, podzieloną administracyjne na 16 województw oraz Polskę rozbiorową. Obie zamontowałyśmy na mechanizmie obrotowym. To bardzo spodobało się komisji konkursowej, która nazwała nasz wieniec “małą lekcją historii” – wyjaśnia Monika Kyzioł.

W kompozycji wieńca nie zabrakło owoców z małopolskich sadów oraz polnych kwiatów. Znalazło się tam także miejsce na chleb upieczony z tegorocznych ziaren.

– Chleb jest symbolem świętości i sytości – tak obecność chleba w kompozycji tłumaczy pani Monika.

My jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości i talentu gospodyń z Uliny Wielkiej. Dlatego z niecierpliwością czekamy na następne dożynki, bo jesteśmy przekonani, że Ulinianki nas znów mocno zaskoczą swoim dziełem.

Kamila Szałaj, fot. KGW Ulinianki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here