Unijne konsultacje na temat zrównoważonego stosowania fosforu

Komisja Europejska w dokumencie COM(2013)517 z dnia 8 lipca 2013 r. ogłosiła Komunikat konsultacyjny w sprawie zrównoważonego stosowania fosforu. Komunikat ten po raz pierwszy podnosi na poziomie Unii Europejskiej kwestie związane ze zrównoważonym stosowaniem fosforu.
 

 

\"\"

 

KE inicjuje w ten sposób debatę na temat obecnej sytuacji oraz działań, które należy wziąć pod uwagę w przyszłości.
Celem Komunikatu jest zwrócenie uwagi na potrzebę wprowadzenia bardziej efektywnych sposobów wykorzystania fosforu, a tym samym uczynienia go bardziej zasobooszczędnym.

Czytaj także:
Interwencja na rynku rzepaku nam nie grozi
Jak ochronić rzepak przed zachwaszczeniem? Herbicydy jesienne w rzepaku ozimym
Odchwaszczanie zbóż jesienią

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęca wszystkie zainteresowane podmioty, w tym w szczególności organizacje pozarządowe i przedsiębiorców, do zgłaszania do Komisji do dnia 1 grudnia 2013 r. wszelkich propozycji działań, które mogą przyczynić się do optymalnego wykorzystania tego pierwiastka począwszy od jego wydobycia, przetwarzania i stosowania, po recykling.

Komunikat COM(2013)517 z dnia 8 lipca 2013 r. jest dostępny na stronie: http://ec.europa.eu/environment/consultations/pdf/phosphorus/PL.pdf

Zainteresowane podmioty proszone są o przesyłanie swoich uwag najpóźniej do 1 grudnia 2013 r. na adres env-use-of-phosphorus@ec.europa.eu.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here