Uprawom zagrażają pośpiechy i burakochwasty

Jak donosi Doradztwo Rolnicze Pfeifer & Langen Polska S.A. na plantacjach występują w różnym nasileniu tzw. pośpiechy czyli buraki z jednym silnie wykształconym pędem kwiatostanowym (także w burakach Conviso) oraz burakochwasty  – rosnące w międzyrzędziach.

Uprawom zagrażają pośpiechy i burakochwasty

Burakochwasty w odróżnieniu od pośpiechów posiadają liczne pędy nasienne, bardzo często o karminowo-fioletowym zabarwieniu. Występują na plantacjach najczęściej placowo i są skutkiem osypania się nasion z pośpiechów pozostawionych  w burakach w poprzednich latach.  Pośpiechy i burakochwasty należy usunąć z pola już teraz, aby nie dopuścić do zawiązania i osypania się nasion.

Zapobiega to trudnemu do zwalczenia zachwaszczeniu w latach następnych (nasiona są zdolne do kiełkowania nawet po 20 latach), a także zakłóceniom podczas zbioru i przerobu buraków cukrowych.

Więcej informacji  w tym zakresie dostępnych jest w  broszurze.

Źródło: LIZ

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Złagodzenie ustawy antywiatrakowej

5 lipca br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw. Prace nad liberalizacją tzw. ustawy antywiatrakowej...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,939ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE