Ursus zmasakrowany po zderzeniu z busem

Do zdarzenia doszło w miejscowości Jazowsko (pow. nowosądecki, woj. małopolskie). Samochód dostawczy marki Renault Trafic  zderzył się z ciągnikiem rolniczym Ursus C-330.

Ursus zmasakrowany po zderzeniu z busem
Ursus zmasakrowany po zderzeniu z busem

Do wypadku zadysponowano zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Kadcza oraz OSP Jazowsko.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego i traktora.

Ukradli “Ciapka” i porzucili w pokrzywach

Samochód marki Renault Trafic oraz ciągnik rolniczy Ursus C-330 znajdowały się na pasie jezdni blokując go. Ciągnik rolniczy znajdował się na boku. Mężczyzna z Renault opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na żadne dolegliwości, natomiast mężczyzna z traktora doznał obrażeń i siedział na poboczu – podała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Poszkodowany rolnik trafił do szpitala

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia karetki Pogotowia ratunkowego. W samochodzie Renault odpięto klemy akumulatorów, w Ursusie akumulator znajdował się na poboczu na skutek zderzenia. Dokonano sorpcji oleju silnikowego, który wyciekł z traktora. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Ursus zmasakrowany po zderzeniu z busem
Ursus zmasakrowany po zderzeniu z busem

Osoba poszkodowana została przekazana ratownikom medycznym pogotowia, a następnie przewieziona do szpitala. Na miejscu pozostała Policja oraz zastęp z OSP Jazowsko. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję traktor został zepchnięty na pobocze a jezdnia uprzątnięta z pozostałości powypadkowych. Renault Trafic został zabrany przez lawetę.

Źródło i fot.: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Złagodzenie ustawy antywiatrakowej

5 lipca br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw. Prace nad liberalizacją tzw. ustawy antywiatrakowej...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE