Uwaga! Konkurs dla młodych i kreatywnych

Zaprojektuj symbol zrównoważonej przyszłości i weź udział w konkursie!
Jeśli masz nie więcej niż 30 lat, jesteś osobą kreatywną i interesują Cię globalne wyzwania współczesnego świata, masz czas do 31 grudnia 2013 r., aby wziąć udział w międzynarodowym konkursie i zaprojektować logo kampanii ClimATE Change na rzecz zrównoważonego rolnictwa w Europie i na świecie. Jednym z partnerów kampanii jest Polska Zielona Sieć.

 

\"\"

 

O co chodzi?
Na świecie wciąż głoduje ok. 870 milionów ludzi. Walka z problemem głodu staje się coraz trudniejsza z powodu negatywnych konsekwencji zmian klimatu, które w pierwszej kolejności dotykają ludzi najuboższych w krajach globalnego Południa. To jasne, że dominujący obecnie na świecie system żywnościowy oparty na rolnictwie przemysłowym nie działa tak, jak powinien. Aby wyżywić świat w dobie postępujących zmian klimatycznych konieczny jest zwrot w stronę rolnictwa zrównoważonego, które w centrum stawia ludzi i ich potrzeby, a nie zysk międzynarodowych korporacji.

Czym jest kampania ClimATE Change?

Międzynarodowa kampania ClimATE Change, która w Polsce realizowana jest pod nazwą „Klimat dla rolników”, promuje zrównoważone rolnictwo, które: w sposób odpowiedzialny korzysta z zasobów naturalnych; chroni przyrodę; potrafi adaptować się do nieuniknionych konsekwencji zmian klimatycznych i jednocześnie chroni klimat; promuje realizację praw człowieka, takich jak prawo do żywności i zdrowego środowiska.

Dlaczego potrzebujemy logo?
Zwycięskie logo będzie używane do identyfikacji wizualnej kampanii ClimATE Change. Projekt jest realizowany głównie w Polsce, Niemczech, we Włoszech i na Malcie. Logo będzie używane m.in. na stronach internetowych projektu, profilach społecznościowych, plakatach, w publikacjach, filmach krótkometrażowych itp.
Kto, jak i kiedy może wziąć udział w konkursie?

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie kreatywne osoby do 30 roku życia. Bez względu na to, czy jesteś uczniem, studentem, grafikiem, aktywistą czy ogrodnikiem – zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby zaprojektować logo mówiące o zależnościach pomiędzy zmianami klimatu i rolnictwem.

Projekty logo należy przesyłać w wersji elektronicznej (jako plik GIF, TIFF, PNG lub JPG) na adres: logo-competition@inkota.de

Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu, wymagań technicznych i nagród znajdziecie tutaj (kliknij, aby pobrać dokument w formacie PDF). Z dokumentem możecie zapoznać się także poniżej.
Ostateczny termin nadsyłania projektów to 31 grudnia 2013 r.

Więcej na ten temat:
http://issuu.com/wyzywic.swiat/docs/konkurs_logo?e=1683095/5486539

Źródło: Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć
Redakcja AgroNews, fot.:sxc
 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uproszczenia w Zielonym Ładzie wchodzą w życie 25 maja br. Co się zmienia?

25 maja br. wchodzi w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, wprowadzające zmiany we Wspólnej Polityce Rolnej, które dotyczą Zielonego Ładu. Rozporządzenie zostało opublikowane...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics