Uwaga na niewybuchy! Kolejne znalezisko w gminie Chodel

W ostatnim czasie notuje się dużo zgłoszeń dotyczących znalezienia niewybuchów na polach i w lasach. Kolejny przypadek  – pocisk artyleryjski odnalazł w lesie mieszkaniec gminy Chodel. O znalezisku niezwłocznie poinformował policjantów. Pociski do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczają funkcjonariusze służby kryminalnej. Apelujemy o ostrożność! Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Fot.: http://www.lubelska.policja.gov.pl

Wczoraj po południu oficer dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że mieszkaniec gminy Chodel podczas spaceru w lesie w okolicach Huty Borowskiej odnalazł przedmiot przypominający skorodowany pocisk artyleryjski. Na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Do czasu przyjazdu saperów pocisku pilnują funkcjonariusze służby kryminalnej.

Rolnik na kwarantannie – co ze zwierzętami?

Policja poucza jak się zachować gdy znajdziemy niewybuch!

Policjanci przypominają jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch: Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here