Uwaga! Na rynku krąży podrobiony kaptan

Firma UPL Polska –  producent środków ochrony roślin przeznaczonych do stosowania w  głównych uprawach rolniczych, sadowniczych oraz warzywniczych poinformowała, że na polskim rynku pojawiła podróbka, która posiada etykietę w języku włoskim z nazwą Malvin 80WG.
Uwaga! Na rynku krąży podrobiony kaptan
Uwaga! Na rynku krąży podrobiony kaptan
Pragniemy ostrzec naszych klientów, że jest to produkt podrobiony, który NIE został wyprodukowany i wprowadzony do obrotu przez firmę UPL, zarówno w Polsce jak również w innych krajach. Poglądowe testy laboratoryjne, wykonane na zlecenie UPL wykazały ponadto brak wskazanej substancji czynnej w tym produkcie, przez co jego stosowanie będzie skutkowało nieskuteczną ochroną przeciwko najważniejszym chorobom grzybowym, może być niebezpieczne dla opryskiwanej rośliny, operatora i konsumenta. Dopuszczalne normy pozostałości w plonie po stosowaniu tego rozwiązania są nieznane i mogą dyskwalifikować owoce z obrotu handlowego” – czytamy w komunikacie UPL Polska.
Uwaga! Na rynku krąży podrobiony kaptan
Uwaga! Na rynku krąży podrobiony kaptan
Przypominamy, że rozwiązania UPL można nabyć w punktach sprzedaży na terenie całego kraju, na każdym opakowaniu zawarta jest etykieta w języku polskim oraz numer partii, informacja o producencie, a na zakupiony towar powinniście Państwo otrzymać paragon lub fakturę.
Źródło i fot.: UPL POLSKA

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Polsce nie grozi deficyt zbóż, ale trzeba liczyć z wysokimi cenami

Napaść Rosji na Ukrainę i blokada czarnomorskich portów spowodowała ogromne ograniczenie możliwości eksportu zbóż tego wielkiego producenta m.in. pszenicy do innych krajów. Problemem jest także...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE