W rolnictwie można pracować bezpieczniej. Znamy wyniki konkursu dla dziennikarzy

21 uczestników, 69 wartościowych dziennikarskich publikacji upowszechnionych w prasie, radio, TV i Internecie – to dorobek tytułowego konkursu ogłoszonego w 2016 r.

 

\"rolnictwo,

 

24 marca br. w Centrali KRUS podsumowano XXII konkurs dla dziennikarzy i osób, które w środkach masowego przekazu publikują materiały popularyzujące wiedzę o zagrożeniach i zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych.

Na foto: Prezes Kasy Adam Sekściński, powitał  laureatów XXII konkursu prasowego, w obecności Jego Zastępców – Janiny Pszczółkowskiej i Andrzeja Kneć, oraz zaproszonych gości

O regulaminie i wynikach konkursu poinformował członek komisji, wicedyrektor Biura Prewencji i Rehabilitacji Zbigniew Rapacki. Dyrektor Biura PiR, Cezary Nobis, zaprezentował natomiast szeroki zakres działań Kasy służących ograniczeniu skali i skutków wypadków przy pracy rolniczej.

Prace, w podziale na najlepszą publikację oraz najlepszy cykl publikacji, oceniano w trzech kategoriach: artykułów prasowych i publikacji internetowych oraz audycji radiowych i audycji telewizyjnych.

W XXII konkursie uczestniczyło 21 osób (jedna z nich przesłała prace w dwóch kategoriach), w tym: 12 autorów, którzy przesłali 38 publikacji prasowych i internetowych, 5 autorów, którzy przesłali 18 audycji radiowych, 5 autorów, którzy przesłali 13 audycji telewizyjnych.

Czytaj także:
Przyszłość KRUS pewna, wzrosną emerytury dla rolników. Kasa podsumowała rok

W kategorii artykułów prasowych, za najlepszy artykuł prasowy i publikację internetową Komisja konkursowa przyznała ex aequo:

I miejsce Małgorzacie Micińskiej-Wąsik – za artykuł pt. „Stres w pracy i życiu rolnika”, zamieszczony na łamach miesięcznika Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie Bieżące Informacje oraz Błażejowi Kanasowi – za artykuł pt. „By zima była bezpieczna”, opublikowany na łamach Kulis Powiatu Kluczbork Olesno.

II miejsce przypadło Wojciechowi Dobrowolskiemu za artykuł pt. „Nabezpieczniejsi w powiecie”, opublikowany również w Kulisach Powiatu Kluczbork Olesno,

III miejsce zajął Paweł Rychter za artykuł pt. „Praktyczne pomysły na prezent”, zamieszczony w magazynie rolniczym AGRO Profil.

Wyróżnienie zdobyła Agata Wodzień, za artykuł pt. „To nie wypadki chodzą po ludziach. (Nie)bezpieczeństwo życia na wsi”, upowszechnioną w Gazecie Pomorskiej Strefa AGRO.

W kategorii audycji radiowych I miejsca za najlepszą audycję radiową nie przyznano.

II miejsce zdobyli ex aequo:

 • Małgorzata Makowska – Maksim za audycję pt. „Zapobieganie wypadkom – prewencja KRUS Lublin”, emitowaną w Polskim Radio Lublin oraz
 • Grzegorz Pilat za audycję pt. „Ostrożnie przy żniwach”, nadawaną w Polskim Radio Białystok.

III miejsca nie przyznano.

W kategorii najlepsza audycja telewizyjna Komisja przyznała:

wyróżnienie dla Honoraty Dmyterko, za reportaż pt. „Jakoś musimy sobie radzić”, opublikowany na portalu rawicz24.pl.

W cyklu artykułów prasowych i publikacji internetowych Komisja przyznała

 • I miejsce  Iwonie Zduniak – Urban, za materiał opublikowany w tygodniku Echo Katolickie.
 • II miejsce zajął Krzysztof Kowalski, za artykuły zamieszczone w Tygodniku Ciechanowskim,
 • III miejsce zdobyła Marta Irzyk, publikująca w tygodniku Echo Pruszcza Gdańskiego.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Państwo:

 • Anna Rzeźnik – Osuwniak, za artykuły publikowane w Kwartalniku Sekretariatu Regionalnego KSOW Województwa Łódzkiego Wprowadzamy Zmiany, oraz
 • Mariusz Szalbierz, za artykuły publikowane w Faktach Pilskich.

W kategorii najlepszy cykl audycji radiowych I miejsca nie przyznano.

II miejsce zajęli ex aequo Panowie:

 • Jan Stępień, za audycje emitowane przez Rozgłośnię Regionalną Radio Kraków, oraz
 • Andrzej Ilczuk, za materiał emitowany przez Katolickie Radio Podlasie w Siedlcach.

III nagrody Komisja konkursowa nie przyznała, natomiast wyróżnienie zdobyła Renata Pacholczyk, za audycje emitowane przez Polskie Radio Koszalin.

W kategorii: najlepszy cykl audycji telewizyjnych:

 • I miejsce zajęła Agnieszka Giełażyn – Sasimowicz,
 • II miejsce przypadło w udziale Małgorzacie Półtorak – audycje obu laureatek emitowane były przez TVP 3 Białystok.
 • III miejsce zdobyła Ewelina Mucha za audycje emitowane przez TVP 3 Kielce.

Komisja wyróżniła również materiał nadesłany przez Marię Sikorską, za audycje emitowane przez POLSAT NEWS i POLSAT NEWS 2.

Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkich publikujących w mass mediach już zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu, którego regulamin wkrótce ukaże się na stronie Kasy.

Redakcja AgroNews, fot. A. Szymczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here