Walka o pasze wolne od GMO

W dniu 25 lipca w godzinach 12:00 – 14:00 pod Senatem RP będzie miała miejsce akcja zorganizowana przez Stowarzyszenie POLSKA WOLNA OD GMO mająca na celu zatrzymanie ustawy o paszach, która w dniu 13 lipca br. została przegłosowana przez posłów PO i PSL.

O szkodliwości tej propozycji ustawy o paszach od dłuższego czasu głośno krzyczą środowiska, dla których zdrowie społeczeństwa polskiego i interes narodowy to nie tylko hasła wyborcze i puste słowa, lecz wartość absolutna.

Tymczasem Rząd RP bez konsultacji społecznych, korzystając z zamieszania związanego z Euro 2012, przepchnął przez Sejm kolejną antypolską ustawę, przedłużając tym samym do końca roku 2017  możliwość sprzedaży pasz z GMO.

Według Stowarzyszenia ta decyzja podyktowana jest interesem obcych korporacji, które od lat dążą do opanowania światowego rynku rolnego, a tym samym pankontynentalnej władzy w zakresie polityki żywieniowej.
"..Rząd RP nie poczynił w latach poprzednich dostatecznych starań zmierzających do uzyskania niezależności w produkcji rodzimych komponentów paszowych, które nie zawierają GMO, manipulując opinię publiczną nieprawdziwymi informacjami o nieszkodliwości pasz GMO dla człowieka oraz konkurencyjnych cenach śruty sojowej oraz kukurydzy GMO sprowadzanych z Ameryki.

Tymczasem jak świadczą badania przeprowadzane na całym świecie komponenty paszowe GMO są szkodliwe zarówno dla zwierząt hodowlanych, jak i dla ludzi. Polska może bez większego problemu zaspokoić własną produkcją zapotrzebowanie na rodzime, zdrowe komponenty do pasz, których ceny nie będą wyższe od tych, oferowanych przez amerykańskie koncerny…" – mówi Lena Huppert

Stowarzyszenie POLSKA WOLNA OD GMO wraz z innymi organizacjami chce zaapelować do Senatorów RP, aby zatrzymali tę szkodliwą, antypolską ustawę w Senacie. Na ręce Senatorów RP zostanie przekazany list wyjaśniający niepowetowane szkody, jakie spowoduje przeforsowanie tej ustawy. SENATORZY POTWIERDZILI, że wyjdą do protestujących.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here