We dwóch ukradli cukier wart miliony. Grozi im do 10 lat więzienia

Na nieuczciwy pomysł zdobycia pieniędzy wpadło dwóch mieszkańców powiatu jarocińskiego. Ukradli prawie 3 tys. ton cukru i tyle samo palet o łącznej wartości ponad 7 mln zł. Ale zamiast liczyć słodki zysk, usłyszeli gorzkie zarzuty.

\"rolnictwo,


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o przywłaszczenie prawie 3 tysięcy ton cukru. Wartość straty poszkodowany koncern zajmujący się produkcją tego wyrobu, oszacował na ponad 7 mln zł. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

– W październiku 2016 r. do jednej z firm działających na terenie powiatu jarocińskiego trafiło kilka ton cukru. Firma, zgodnie z umową zawarta z koncernem zajmującym się produkcją tego słodkiego specyfiku, miała przechować towar u siebie do marca bieżącego roku – wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie.

Cukier zniknął

Śledczy ujawniają, że na początku marca część towaru została przez producenta odebrana. Gdy przyszło do kolejnego odbioru, okazało się, że powstały „jakieś” problemy. 

– Gdy przedstawiciele producenta zjawili się pod koniec marca w firmie przechowującej towar, zastali puste magazyny. Pozostałe ponad 2600 ton cukru zniknęło – informuje KPP w Jarocinie.

Jeszcze tego samego dnia do Komendy Powiatowej policji w Jarocinie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez firmę z terenu powiatu jarocińskiego. Sprawą, przy pomocy Wydziału odzyskiwania mienia KWP w Poznaniu, zajęli się śledczy Zespołu d.s. Zwalczania Przestępczości Gospodarczej.

– Śledczy od razu udali się do firmy, która była odpowiedzialna za przechowywany na jej terenie towar. Na miejscu zabezpieczono dokumentację. Po kilku godzinach pracy funkcjonariusze wrócili do komendy wraz z dwoma zatrzymanymi: prezesem firmy i prokurentem – informuje jarocińska policja.


Czytaj także:
Massey Ferguson z Niemiec skradziony i ukryty w polskim lesie
 

Jak wynika z ustaleń policyjnych, pozostały cukier mężczyźni bezprawnie wykorzystali do prowadzenia swojej własnej działalności.

Straty na ponad 7 mln zł

Po zebraniu materiału dowodowego, obaj mężczyźni usłyszeli zarzut wspólngo dokonania przywłaszczenia powierzonego im mienia (2639 ton cukru i 2639 palet drewnianych) o łącznej wartości 7.441.980 zł.

Przyznali się do winy

Obaj podejrzani przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Na wniosek policji, prokurator w Jarocinie zadecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. od każdego z nich, objęcia podejrzanych dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju.

Redakcja AgroNews, fot. KPP w Jarocinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here