Widelec sprawdzi czy zdrowo jemy

HAPIfork to nowy widelec, który został zaprojektowany, by kontrolować ilość i szybkość, z jaką spożywamy codzienne posiłki.
 

Ten nietypowy sztuciec posiada elektroniczne czujniki, dzięki którym monitoruje jakie ilości jedzenia trafiają z talerza do naszego organizmu. Gdy jemy zbyt szybko, urządzenie zaczyna wibrować i świecić się, w celu ostrzeżenia przed nieprawidłowym spożywaniem posiłku.

 

\"Widelec

 

Widelec można także połączyć z telefonem komórkowym. Po instalacji specjalnej aplikacji urządzenie może wysyłać na nasza komórkę komunikaty o nawykach żywieniowych użytkownika. Twórcy HAPIfork zapewniają, że może on pozwolić nawet na uniknięcie wielu dolegliwości trawiennych oraz nadwagi, ponieważ widelec pozwala na wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, takich jak wolne jedzenie.

– Większość osób je szybciej niż powinna, jednocześnie nie zdają sobie sprawy z tego, że zbyt szybkie konsumowanie potraw prowadzi do wielu schorzeń i nadwagi. Zbyt szybkie jedzenie i niewystarczające przeżuwanie prowadzi do złego trawienia i niemożności kontrolowania wagi – wyjaśnia Andrew Carton prezes firmy produkującej sztućce.

Widelec będzie śledził czas posiłku, liczbę kęsów i odległość między jednym kęsem a kolejnym. Dodatkowo możliwe jest korzystanie ze specjalnej aplikacji, która zawiera program z informacjami na temat zdrowego stylu życia. Widelce pojawią się na rynku w kwietniu.

Źródło: Pomorska.pl
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uproszczenia w Zielonym Ładzie wchodzą w życie 25 maja br. Co się zmienia?

25 maja br. wchodzi w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, wprowadzające zmiany we Wspólnej Polityce Rolnej, które dotyczą Zielonego Ładu. Rozporządzenie zostało opublikowane...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics