Więcej czasu na ubieganie się o kredyty płynnościowe

Producenci rolni do 31 grudnia 2024 r. mogą ubiegać się w bankach współpracujących z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) o preferencyjny kredyt na utrzymanie płynności finansowej z związku z ograniczeniami na rynku zbóż spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy.

Producenci rolni - kredyty płynnościowe
Więcej czasu na ubieganie się o kredyty płynnościowe

Komisja Europejska wydała pozytywną decyzję

29 czerwca 2024 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań ARiMR, wydłużające termin udzielania kredytów płynnościowych do końca bieżącego roku. Komisja Europejska wydała pozytywną decyzję w tej sprawie.

Przypominamy, że limit akcji kredytów dla rolników został podwyższony do 5,4 mld złotych. Do 4 czerwca br. banki zarezerwowały limit akcji kredytowej na kwotę około 3 mld zł i udzieliły 19,593 kredyty na kwotę niespełna 2 mld zł.

Lista banków

AM/Redakcja AgroNews

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

GIS wycofuje popularne płatki owsiane. Nie spożywaj tego produktu

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność glutenu w płatkach owsianych bezglutenowych RADIX-BIS. GIS wydał ostrzeżenie publiczne. Spożycie produktu przez osoby z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics