Wielkopolska Izba Rolnicza świętuje jubileusz

W niedzielę 20 czerwca w Gnieźnie odbyły się uroczystości jubileuszowe związane ze 125-leciem powstania izb rolniczych oraz 25 lecie Wielkopolskiej Izby Rolniczej po reaktywacji samorządu rolniczego na mocy ustawy z 14 grudnia 1995 r. Mimo upału ok. 2,5 tysiąca osób z całej Wielkopolski podjęło trud pielgrzymowania do grobu świętego Wojciecha, a później uczestniczyło w uroczystości.

Wielkopolska Izba Rolnicza świętuje jubileusz
Wielkopolska Izba Rolnicza świętuje jubileusz

Świętowanie rozpoczęło się od występów artystycznych, które znanym i lubianymi piosenkami, przyśpiewkami umilały gościom Jubileuszu czas świętowania. Następnie otworzono wystawę prezentująca przykłady projektów rozwoju lokalnego realizowanych w całej Wielkopolsce. Swoje stoiska zaprezentowały również instytucje działające w otoczeniu rolnictwa oraz firmy z branży agro. W sumie przygotowano 65 stoisk. Na wielu z nich można było skosztować lokalnych produktów, poczęstować się potrawami przygotowanymi przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz podziwiać wyroby wielkopolskich rękodzielników.

Mszę świętą odprawił Prymas Polski abp. Wojciech Polak w Gnieźnieńskiej Katedrze

Kolejnym ważnym punktem uroczystych obchodów była msza święta odprawiona przez jego ekscelencję Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka w Gnieźnieńskiej Katedrze. Prymas w pierwszej części Homilii odniósł się do żywiołów, oraz dbałości o środowisko. Dalej nawiązał do współpracy, wzajemnego wspierania się, by zakończyć na ważnej roli samorządu rolniczego i jubileuszowej publikacji.

Wielkopolska Izba Rolnicza świętuje jubileusz
Wielkopolska Izba Rolnicza świętuje jubileusz

Po mszy świętej rozpoczęła się część oficjalna jubileuszu. Była ona doskonałą okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych działaczy na rzecz Wielkopolskiej Izby Rolniczej i wielkopolskiego rolnictwa.

Przez cały czas święta towarzyszył przegląd zespołów artystycznych z całej Wielkopolski.

Wielkopolska Izba Rolnicza podziękowała jego ekscelencji Prymasowi Polski abp. Wojciechowi Polakowi za odprawienie mszy w intencji wielkopolskich rolników piękną Homilię wygłoszoną podczas uroczystej eucharystii.

Wielkopolska Izba Rolnicza świętuje jubileusz
Wielkopolska Izba Rolnicza świętuje jubileusz

Podziękowania złożono także Prezydentowi Gniezna – Tomaszowi Budaszowi i jego służbom oraz Staroście Gnieźnieńskiemu Piotrowi Gruszczyńskiemu za pomoc i wsparcie przy organizacji uroczystości.

Serdeczne podziękowania skierowano także dla Rodziny Państwa Izabeli i Zbigniewa Stajkowskich oraz Grupy Chrobry za wszechstronną pomoc zarówno przy organizacji Jubileuszu, w trakcie jego trwania oraz już po jej zakończeniu.

Źródło i fot.: WIR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics