Krajowe Dni Pola w Minikowie za nami

Pod honorowym patronatem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy odbyły się Krajowe Dni Pola Minikowo 2021 i Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH Minikowo.

Krajowe Dni Pola w Minikowie za nami
Krajowe Dni Pola w Minikowie za nami

Gospodarzem wydarzeń był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
w Minikowie. W uroczystym otwarciu imprez uczestniczyła sekretarz stanu Anna Gembicka. Wiceminister wręczyła też nagrody finalistom regionalnego oraz wojewódzkiego etapu konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowanego przez KRUS.

Z rąk sekretarz stanu Anny Gembickiej nagrody otrzymali również finaliści szczebla regionalnego konkursu Agrolia 2021, którego organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Krajowe Dni Pola w Minikowie za nami
Krajowe Dni Pola w Minikowie za nami

Krajowe Dni Pola 2021 są wspólnym przedsięwzięciem Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie i Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego
im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy.  Głównym ich celem było zaprezentowanie dorobku polskiej hodowli roślin oraz osiągnieć instytutów naukowych, uczelni i podmiotów obsługujących rolników. Wszelkie informacje o Krajowych Dniach Pola 2021 znajdują się na stronie: https://dnipola.kpodr.pl/.

Krajowe Dni Pola w Minikowie za nami
Krajowe Dni Pola w Minikowie za nami

Równolegle odbywały się Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe „AGRO-TECH. Impreza wystawienniczo-targowa, która stawia na nowatorskie rozwiązania, a tym samym stwarza odwiedzającym dobrą okazję do poszerzenia wiedzy i zebrania informacji niezbędnych do podjęcia decyzji w procesie inwestowania i unowocześniania gospodarstw rolnych powodujących zwiększenie ich konkurencyjności.

Więcej informacji nt. tych targów można znaleźć na stronie: http://agro-tech-minikowo.pl/.

Źródło i fot.: MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × dwa =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,898ObserwującyObserwuj
7,080SubskrybującySubskrybuj

Technologie OZE pomogą rolnictwu w realizacji celów klimatycznych i środowiskowych

Dziś w Grodnie k. Międzyzdrojów, w ramach IV Międzynarodowej Konferencji Energetyka, Środowisko, Rolnictwo, odbyła się debata poświęcona OZE i ochronie klimatu na obszarach wiejskich....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE