Wieniec dożynkowy z Babic najwspanialszy w Polsce

Ogólnopolski Konkurs na Najwspanialszy Wieniec Dożynkowy pn. „Zbierzcie Kłosy na Wieniec!” rozstrzygnięty. Wśród 47 zgłoszonych prac najwięcej głosów zebrał wieniec przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Babicach (gm. Krzywcza, woj. podkarpackie).

 

\"rolnictwo,

Autorki zwycięskiego wieńca. Od lewej stoją: Teresa Kwasiżur, Grażyna Karpińska, Jolanta Osypanka i Elżbieta Burchała.

Panie stworzyły zaprzęg konny z woźnicą używany w przeszłości przez rolników z Babic. Na drewnianym podeście będącym imitacją łąki autorki pracy ustawiły drewniany wóz z żelaznymi kołami zaprzęgnięty w konia. A na wozie posadziły rolnika ubranego w tradycyjny strój rolniczy, zwożącego plony z babickich pól.

Praca nad wieńcem trwała łącznie 1,5 miesiąca. Ale trud się opłacił. Zwyciężczynie konkursu otrzymały „Złotą Nagrodę”: wycieczkę do Rzymu z wizytą na grobie Papieża św. Jana Pawła II w Watykanie dla pięciu członków koła.

II miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich z Jelitowa (gm. Raszków, woj. wielkopolskie), zaś III miejsce zajęła praca Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Orłowskiej (gm. Izbica, woj. lubelskie).

Konkurs został zorganizowany przez portal www.mojekgw.pl. Od 1 do 21 października internauci, głosując na najlepszą pracę, oddali łącznie ponad 11 tysięcy głosów.

Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kolejne ognisko ASF w Wielkopolsce!

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu 23 w 2024 r. ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń w Polsce, na podstawie wyników badań laboratoryjnych...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics