Wieniec dożynkowy z Babic najwspanialszy w Polsce

Ogólnopolski Konkurs na Najwspanialszy Wieniec Dożynkowy pn. „Zbierzcie Kłosy na Wieniec!” rozstrzygnięty. Wśród 47 zgłoszonych prac najwięcej głosów zebrał wieniec przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Babicach (gm. Krzywcza, woj. podkarpackie).

 

\"rolnictwo,

Autorki zwycięskiego wieńca. Od lewej stoją: Teresa Kwasiżur, Grażyna Karpińska, Jolanta Osypanka i Elżbieta Burchała.

Panie stworzyły zaprzęg konny z woźnicą używany w przeszłości przez rolników z Babic. Na drewnianym podeście będącym imitacją łąki autorki pracy ustawiły drewniany wóz z żelaznymi kołami zaprzęgnięty w konia. A na wozie posadziły rolnika ubranego w tradycyjny strój rolniczy, zwożącego plony z babickich pól.

Praca nad wieńcem trwała łącznie 1,5 miesiąca. Ale trud się opłacił. Zwyciężczynie konkursu otrzymały „Złotą Nagrodę”: wycieczkę do Rzymu z wizytą na grobie Papieża św. Jana Pawła II w Watykanie dla pięciu członków koła.

II miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich z Jelitowa (gm. Raszków, woj. wielkopolskie), zaś III miejsce zajęła praca Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Orłowskiej (gm. Izbica, woj. lubelskie).

Konkurs został zorganizowany przez portal www.mojekgw.pl. Od 1 do 21 października internauci, głosując na najlepszą pracę, oddali łącznie ponad 11 tysięcy głosów.

Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ciąg dalszy podwyżek cen w sklepach. W lipcu padł kolejny dwucyfrowy wynik

Analiza ponad 31 tys. cen detalicznych wykazała, że w lipcu br. zakupy w sklepach były droższe średnio o 18,6% niż rok wcześniej. Zdrożały wszystkie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE