Wniosek o odwołanie ministra rolnictwa

W obliczu dramatycznej sytuacji rolników. Będąc jedynym, parlamentarnym przedstawicielem polskiej wsi złożyliśmy wniosek o wotum nieufności dla ministra Henryka Kowalczyka, bo abdykował, położył polską wieś, zdradził i oszukał – ogłosił w Sierpcu prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wniosek o odwołanie ministra rolnictwa
Wniosek o odwołanie ministra rolnictwa

Nieuczciwa konkurencja, wysokie koszty produkcji i setki upadających gospodarstw dziennie – to obraz dzisiejszej rzeczywistości na polskiej wsi. Strach o przyszłość i nieudolność działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyprowadzają rolników na ulice. Protesty rozlewają się po całym kraju.

Wniosek o odwołanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi

W obliczu niewykorzystywania potencjału Unii Europejskiej do modernizacji polskiego rolnictwa, w obliczu oszukania polskiej wsi w ramach dotyczących ochrony ziemi, wspierania młodych rolników, dotyczących pomocy tym, którzy są gospodarni, w obliczu tych wszystkich zdarzeń i przez te wszystkie zdarzenia, będąc jedyną parlamentarną formacją reprezentującą prawdziwy głos polskiej wsi, w imieniu grupy posłów, złożyliśmy wniosek o odwołanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi, bo abdykował, położył polską wieś, zdradził i oszukał – oświadczył w sobotę w Sierpcu prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Wniosek o odwołanie ministra rolnictwa nie jest personalny. On dotyczy osoby, bo taka jest konstrukcja odpowiedzialności politycznej. Ale to jest wniosek polityczny, będący wyrazem czerwonej kartki pokazanej przez rolników dla rządzących – podkreślił lider PSL.

Upadłość dwustu tysięcy gospodarstw

– Niekontrolowany napływ ukraińskiego zboża, orzechów, miodu, kurczaków, różnych produktów rolnych, sprawił, że mamy do czynienia z największym kryzysem na wsi nie od miesięcy, nie od lat, ale tak naprawdę od dekad – ocenił Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Bez gospodarki rolnej, bez chłopa i gospodarza, producenta rolnego, bez mieszkańców wsi, nie ma bezpieczeństwa Polski, nie ma bezpieczeństwa narodowego. Pomoc Ukrainie – tak, ale niszczenie polskiego rolnictwa – nie. Jest ustawa o ochronie polskiego rolnictwa, którą trzeba przyjąć – powiedział prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wskazał również na potrzebę natychmiastowego skupu interwencyjnego zboża przez Agencję Rezerw Materiałowych po cenach ze żniw.

PSL i Polska 2050 razem. Wspólnie wystartują w wyborach?

Doszło do upokorzenia polskiej wsi. Dzisiaj jest w nas wielka determinacja i siła, żeby odbudować potencjał i wykorzystać to, co jest skarbem narodowym. Polska żywność jest produktem, która może być skarbem narodowym pokazywanym nie tylko w Polsce, ale i na świecie – wskazał prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: PSL

Zostaw komentarz

  1. Człowiek który kobietom pracującym w własnym gospodarstwie rolnym podniósł wiek emerytalny o 17 lat dziś staje w obronie rolników.

  2. Obudził się ,,tygrysek ” z odwołaniem ministra!! A gdzie był jak były strajki rolników?? Dlaczego nie przyjechał na protest wesprzeć rolników?? Panie KOsiniak!! Zmień pan nazwę partii bo wstyd przynosisz Polskiej Wsi!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uwaga rolnicy! Nowa metoda oszustów – działają metodą na pracownika PIP!

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek Prokuratury zastosował tymczasowe aresztowania wobec 57- latka i 55- latka z Warszawy. Mężczyźni podając się za...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics