Wpadł podczas rutynowej kontroli. Okazało się, że ukradł krzewy borówki!

Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki amerykańskiej. Sprawca, 43-latek odpowie także za inne przestępstwa.

Wpadł podczas rutynowej kontroli. Okazało się, że ukradł krzewy borówki!

43-letni mieszkaniec gminy Mogielnica usłyszał zarzuty. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież krzaków borówki amerykańskiej. Teraz o dalszym losie „amatora cudzego mienia” zadecyduje sąd. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

11.06.2024 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na ternie gminy Promna, zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Kierujący tym pojazdem posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 43-letni kierujący był poszukiwany przez Policję, celem odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności w związku z uprzednio popełnionymi czynami.

W trakcie wykonywania czynności ustalono że mężczyzna ten jest sprawcą kradzieży krzewów borówki amerykańskiej z plantacji w gminie Promna. Poprzedniej nocy dokonał on kradzieży 30 szt. krzewów o łącznej wartości 850 zł.

Mężczyzna został zatrzymany i po usłyszeniu zarzutów został osadzony w policyjnym areszcie. Przyznał się do kradzieży, właściciel odzyskał utracone krzewy. Sprawca kradzieży za swoje czyny odpowie przed Sądem a na rozprawę oczekiwać będzie w areszcie.

Zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego za oba przestępstwa czyli kradzież oraz złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Joanna Golus / KPP Białobrzegi 

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

GIS wycofuje popularne płatki owsiane. Nie spożywaj tego produktu

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność glutenu w płatkach owsianych bezglutenowych RADIX-BIS. GIS wydał ostrzeżenie publiczne. Spożycie produktu przez osoby z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics