Wścieklizna zwierząt: restrykcje dla województwa mazowieckiego

W związku z wystąpieniem przypadków wścieklizny w województwie mazowieckim Wojewoda Mazowiecki zmienił rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu: otwockiego, mińskiego, garwolińskiego, kozienickiego, radomskiego, zwoleńskiego, wołomińskiego, szydłowieckiego, warszawskiego zachodniego, płockiego, gostynińskiego, płońskiego, sochaczewskiego, nowodworskiego, legionowskiego, węgrowskiego, miasta Płock, miasta Radom i miasta stołecznego Warszawy.

Wścieklizna zwierząt: restrykcje dla województwa mazowieckiego

Zarząd Główny PZŁ przekazał do wiadomości Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego z dnia 18 października 2022 roku poz. 10776 zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie wyżej wymienionych powiatów.

Według nowego rozporządzenia na obszarze zagrożonym zakazuje się:
1) organizowania targów, wystaw, konkursów, pokazów zwierząt wrażliwych na wściekliznę za wyjątkiem targów, wystaw, konkursów i pokazów z udziałem psów, kotów i koni, na warunkach określonych w decyzji przez właściwego terytorialnie powiatowego lekarza weterynarii;
– organizowania polowań;
– odłowów zwierząt łownych.

2. Zakazy, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, nie obowiązują w przypadku wydania zgody przez właściwego terytorialnie powiatowego lekarza weterynarii na:
– odstrzał sanitarny dzików;
– odłów dzików w celu ich uśmiercenia na miejscu;
– polowanie indywidualne bez udziału psów i naganki.

Lepsza kontrola żywności. Prezydent podpisał ustawę

ZG ZPŁ będzie prowadził rozmowy z Głównym Lekarzem Weterynarii w sprawie zniesienia restrykcji wynikających z przytoczonego Rozporządzenia Wojewody Mazowieckiego.

Link do Rozporządzenia Wojewody Mazowieckiego z dnia 18 października 2022 roku poz. 10776

Źródło: PZŁ

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnictwo regeneratywne

Rolnictwo regeneratywne to podejście do rolnictwa, które koncentruje się na regeneracji i wzmocnieniu zdrowia ekosystemu rolniczego, w tym gleby, wody, roślin, zwierząt i ludzi....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics