Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów – wnioski tylko do 30 listopada

Jedynie do końca listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór w ramach – Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów. Wsparcie pochodzi z budżetu PROW 2014-2020 a wnioski tylko do 30 listopada.

Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów – wnioski tylko do 30 listopada
Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów – wnioski tylko do 30 listopada Foto: ARIMR

Wnioski o przyznanie pomocy należy składać w oddziałach regionalnych ARiMR osobiście lub przez upoważnioną osobę. Można to zrobić także elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP albo przesłać przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Płatność przez okres pierwszych pięciu lat

Wsparcie jest w formie rocznych płatności przez okres pierwszych pięciu lat. Wysokość pomocy wynosi: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto, w drugim roku – 9 proc., w trzecim roku – 8 proc., w czwartym roku – 7 proc., w piątym roku – 6 proc. Limit przyznawanych środków to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu.

ARiMR: Ponad milion rolników otrzymało zaliczki

Dofinansowanie przeznaczone jest dla przedsiębiorców prowadzących mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa w zakresie produkcji rolno-spożywczej. Beneficjentami będą grupy producentów rolnych, w skład których wchodzą wyłącznie osoby fizyczne, jak i organizacje producentów uznane na podstawie przepisów z 2004 r. Ta pomocą nie dotyczy producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów.

Źródło: ARIMR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics