Wspólnie kształtujmy WPR

Parlament Europejski, poinformował o uruchomieniu specjalnej strony internetowej, na której obywatele krajów członkowskich Unii Europejskiej mogą zabrać głos w sprawie reformy Wspólnej Polityki Rolnej.

"UE przeprowadza obecnie reformę WPR, a Parlament Europejski, w drodze długofalowego procesu konsultacji, przygotowuje swoje ostateczne stanowisko w tej sprawie. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym procesie demokracji uczestniczącej" – napisała wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Isabelle Durant.

Pytania kwestionariusza są adresowane nie tylko do rolników, ale także do konsumentów. Dotyczą m.in. tego jak zagwarantować konkurencyjność europejskich produktów rolnych, uniknąć nadprodukcji, w jaki sposób rolnictwo może przyczynić się do łagodzenia zmiany klimatu, jakie są priorytety konsumentów przy zakupie żywności.

Kwestionariusz z pytaniami o opinię jest dostępny pod adresem www.food4.eu/pl/.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 
 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnictwo regeneratywne

Rolnictwo regeneratywne to podejście do rolnictwa, które koncentruje się na regeneracji i wzmocnieniu zdrowia ekosystemu rolniczego, w tym gleby, wody, roślin, zwierząt i ludzi....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics