Wyruszył ciągnikiem na pole i nie wrócił. Co się stało?

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 84-latka, który oddalił się z domu. Mężczyzna długo nie wracał do domu po tym, jak wyruszył ciągnikiem rolniczym w celu wykonania prac polowych.

Wyruszył ciągnikiem na pole i nie wrócił. Co się stało?

Poszukiwania za zaginionym 84–latkiem rozpoczęły się w piątek (15.03.br.) w godzinach wieczorowo, zaraz po otrzymanym zgłoszeniu od dyspozytora numeru 112. Rodzina seniora zgłosiła jego zaginięcie, gdy mężczyzn nie wrócił do domu, po tym jak wyruszył ciągnikiem rolniczym w celu wykonywania prac polowych. „Z uwagi na stan zdrowia mężczyzny liczyła się każda chwila, dlatego natychmiast podjęto decyzję o wszczęciu poszukiwań. Nie tracąc ani chwili dyżurny lubańskiej jednostki podjął alarm dla stanu policjantów z Leśnej i Lubania oraz o pomoc w poszukiwaniach zwrócił się do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, gdzie działa Policyjna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza” – relacjonuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń.

Wyruszył ciągnikiem na pole i nie wrócił. Co się stało?

Przewrócony ciągnik, a w nim zakleszczony mężczyzna

Sytuacja była pilna w związku z tym gotowość do działania podjęli także druhy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Grabieszyc, Włosienia, Leśnej oraz Platerówki. Funkcjonariusze sprawdzali obszary leśne na quadach, dzięki którym mogli dotrzeć w trudno dostępne miejsca i w sposób dokładny zbadać okolicę. Strażacy z Platerówki w trakcie lustracji terenu leśnego w miejscowości Grabiszyce Górne ujawnili przewrócony w rowie ciągnik rolniczy. W kabinie ciągnika znajdował się zakleszczony mężczyzna. 84- latek samodzielnie nie mógł wydostać się z kabiny. Po wydostaniu uwięzionego z kabiny pojazdu mężczyzny na miejsce został wezwany Zespół Pogotowia Ratunkowego. Badania nie wykazały zagrożenia życia i zdrowia mężczyzny, dlatego został oddany pod opiekę rodzinie.

Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu komisarz Artur Ciupka składa wyrazy wdzięczności i uznania za poświęcenie i determinację dla wszystkich osób uczestniczących w poszukiwaniach osoby zaginionej.

Źródło i fot.: KPP w Lubaniu

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rozmowy polsko-chińskie w sprawie eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do Chin

Sekretarz stanu Jacek Czerniak spotkał się z LYU Weihong, wiceminister Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) – instytucji odpowiedzialnej za dostęp importowanej żywności...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics